Reklama

Nominowani "Iniemamocni"

Przebój "Iniemamocni" studia Pixar zebrał aż szesnaście nominacji do tegorocznych nagród Annie Awards. Animacjom "Shrek 2" i "Rybki z ferajny" wytwórni DreamWorks Animation przypadło w udziale po siedem nominacji. 32. ceremonia wręczenia Annie Awards odbędzie się 30 stycznia w Alex Theatre w Glendale, w Kalifornii.

Nagrody Annie Awards przyznaje organizacja International Animated Film Society. Wyróżnienia wręczane są w sumie w dwudziestu jeden kategoriach.

Reklama

W kategorii "Najlepszy film animowany", obok "Iniemamocnych""Shreka 2" o nagrodę walczyć będą obrazy "Ghost in the Shell 2: Innocence" oraz "The SpongeBob SquarePants Movie".

Ed Catmull, założyciel i szef studia Pixar, zostanie podczas gali uhonorowany nagrodą Ub Iwerks' Award, przyznawaną w "uznaniu wkładu na rzecz rozwoju studia i całej branży filmu animowanego".

Sivert Glarum z DreamWorks Animation's otrzyma za swój wkład w rozwój animacji nagrodę Certificate of Merit.

Oto lista nominacji:

Najlepszy film animowany:
"Ghost In The Shell 2: Innocence" - Go Fish Pictures (DreamWorks Animation)
"Iniemamocni" - Pixar Animation Studios (Walt Disney Pictures)
"Shrek 2" - DreamWorks Animation
"The SpongeBob SquarePants Movie" - Peanut Worm Productions (Nickelodeon Movies/ Paramount Pictures)

Najlepszy film animowany rynku kina domowego:
"Król Lew" - DisneyToon Studios
"Trzej muszkieterowie" - DisneyToon Studios
"Scooby-Doo i Potwór z Loch Ness" - Warner Bros. Animation

Najlepszy krótki film animowany:
"Agricultural Report" - Barley Films
"It's The Cat" - Mark Kausler
"Lorenzo" - Walt Disney Pictures
"Rockfish " - Blur Studio Ryan/Copper Heart Entertainment - Nat'l Film Board of Canada

Najlepsza animowana reklamówka telewizyjna:
Looney Tunes AFLCA - Warner Bros. Animation
Nintendo Freeboy - Asylum
Quaker Chewy Bars Three Bears - Hornet Inc.
Reebok - Blur Studio
United Airlines Interview - Acme Filmworks

Najlepsza animowana produkcja telewizyjna:
"Foster's Home for Imaginary Friends" - Cartoon Network Studios
"My Life As A Teenage Robot" - Frederator/Nickelodeon
"SpongeBob SquarePants" - Nickelodeon
"Star Wars: The Clone Wars" - Cartoon Network Studios
"The Batman" - Warner Bros. Animation

Kategorie indywidualne:
Efekty animowane:
Scott Cegielski - "Rybki z ferajny"
Hisashi Ezura - "Ghost In The Shell 2"
Matt Hausman - "Ekspres Polarny"
Martin Nguyen - "Iniemamocni"
Jonathon Gibbs - "Shrek 2"

Animacja postaci:
Ken Duncan - "Rybki z ferajny"
John Kahrs - "Iniemamocni"
Angus MacLane - "Iniemamocni"
Peter Sohn - "Iniemamocni"
Kureha Yokoo - "Iniemamocni"

Projekt postaci - film animowany:
Tony Fucile - "Iniemamocni"
Carlos Grangel - "Rybki z ferajny"
Joe Moshier - "Rogate ranczo"
Teddy Newton - "Iniemamocni"

Projekt postaci - animowana produkcja telewizyjna:
Ben Balistreri - The Fairly OddParents "Crash Nebula"
Shakeh Haghnazarian - "Hi Hi Puffy Ami Yumi"
Patrick Mat'e - "Father of the Pride"
Lynn Naylor-Reccardi/Pilot "House of Bloo's Foster's Home for Imaginary Friends"
Chris Reccardi - Powerpuff Girls - "West in Pieces"

Reżyseria - film animowany:
Andrew Adamson, Conrad Vernon & Kelly Ashbury - "Shrek 2"
Brad Bird - "Iniemamocni"
Will Finn & John Sanford - "Rogate ranczo"
Stephen Hillenburg - "The SpongeBob SquarePants Movie"
Mamoru Oshi - "Ghost in the Shell 2: Innocence"

Reżyseria - animowana produkcja telewizyjna:
Keith Alcorn - "The Adventures of Jimmy Neutron, Boy Genius - Love Potion #976/3"
Shaun Cashman & Phil Cummings - "Attack of the Clowns"
Eric Pringle - Foster's Home for Imaginary Friends - "Who Let The Dogs In"
Brian Sheesley - "Nursery Crimes"
Genndy Tartakovsky - Samurai Jack - "Tale of X-49"

Muzyka - film animowany:
Michael Giacchino - "Iniemamocni"
Harry Gregson-Williams - "Shrek 2"
Don Harper, Martin Erskine & Seth J. Friedman - "The Lion King 1 1/2"
Kenji Kawai - "Ghost in the Shell 2: Innocence"
Gregor Narholz - "The SpongeBob SquarePants Movie"

Muzyka - animowana produkcja telewizyjna:
Steve D'Angelo & Terry Tompkins - "Peep"
Jeff Danna & Steve Sullivan - "Miss Spider's Sunny Patch Friends"
Yoko Kanno - "Wolf's Rain"
Robert J. Kral - "Duck Dodgers"

Scenografia - film animowany:
Lou Romano - "Iniemamocni"
Pierre-Olivier Vincent - "Rybki z ferajny"
Sam Michlap - "Rybki z ferajny"
Armand Balthazar - "Rybki z ferajny"
Scott Fassett - "Maleństwo i przyjaciele"

Scenografia - animowana produkcja telewizyjna:
Richard Daskas - Samurai Jack "Season of Death"
Michael Giaimo - Hi Hi Puffy Ami Yumi "Episode 1"
Alex Kirwan - "My Life As A Teenage Robot"
John Over - "Jakers! The Adventures of Piggley Winks"
Mark Whiting - "Duck Dodgers"

Storyboarding - film animowany:
Chen-Yi Chang - "Rogate ranczo"
Ted Mathot - "Iniemamocni"
Kevin O'Brien - "Iniemamocni"
Chris Otsuki - "Maleństwo i przyjaciele"
Conrad Vernon - "Shrek 2"

Storyboarding - animowana produkcja telewizyjna:
Alex Basio - Atomic Betty - "Spindly Tam Kanushu"
Wendy Grieb - Disney's Dave the Barbarian - "The Maddening Sprite of the Stump"
Adam Van Wyk - He Man & The Masters of the Universe - "Awaken the Serpent"
Rossen Varbanov - Disney's Brandy and Mr. Whiskers - "To The Moon, Whiskers"
Matthew Youngberg - Teen Titans - "Haunted"

Udzielenie głosu postaci - film animowany:
Tony Anselmo - głos Kaczora Donalda - "Trzej muszkieterowie"
Antonio Banderas - głos Kota w butach - "Shrek 2"
Brad Bird - głos Edny Mode - "Iniemamocni"
Samuel L. Jackson - głos Mrożona - "Iniemamocni"
Rob Paulsen - głos Trubadura - "Trzej muszkieterowie"

Udzielenie głosu postaci - animowana produkcja telewizyjna:
Maile Flanagan - głos Piggley Jakers "The Adventures of Piggley Winks"
Carolyn Lawrence - głos Cindy Vortex "The Adventures of Jimmy Neutron, Boy Genius"
Candi Milo - głos Mrs. Wakeman "My Life As A Teenage Robot"
Brittany Murphy - głos Luane Platter - King of the Hill - "Girl, You'll Be A Giant Soon"
Russi Taylor - głos Ferny Jakers "The Adventures of Piggley Winks"

Scenariusz - film animowany:
Andrew Adamson, Joe Stillman, David J. Stern i David N. Weiss - "Shrek 2"
Brad Bird - "Iniemamocni"
Michael J. Wilson & Rob Letterman - "Rybki z ferajny"

Scenariusz - animowana produkcja telewizyjna:
Etan Cohen - King of the Hill "Ceci N'est Pas Line"
Lauren Faust - Foster's Home for Imaginary Friends "World Wide Wabbit"
Evan Gore & Heather Gore - Disney's Dave the Barbarian - "Ned Frischman: Man Of Tomorrow"
Butch Hartman & Steve Marmel - The FairlyOddParents "Channel Chasers"
Brandon Sawyer - Disney's Brandy and Mr. Whiskers "Cyranosaurus Rex"

Nagrody jury:
June Foray Award - Bill Moritz
Winsor McCay Award - Don Bluth, Virginia Davis and Arnold Stang
Ub Iwerks Award - Dr. Ed Catmull
Special Achievement - Disney's "On the Front Lines" DVD
Certificate of Merit - DreamWorks, Sivert Glarum

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje