Reklama

Niklińska o ekranizacji Grocholi

Maria Niklińska, w ekranizacji powieści Katarzyny Grocholi "Ja wam pokażę!", zagrała rolę nastoletniej Tosi, córki głównej bohaterki Judyty. Podczas czatu w portalu INTERIA.PL, który odbył się 6 grudnia, aktorka opowiadała m.in. o współpracy z Katarzyną Grocholą, współautorką scenariusza oraz odtwórcami głównych ról - Grażyną Wolszczak ("Wiedźmin") i Cezarym Pazurą ("Show").

- Na planie "Ja wam pokażę!" pracowało mi się świetnie. Naprawdę ekipa była fantastyczna - i aktorzy, i cały zespół. Pierwszy raz mogłam poznać, jak się robi film. Bardzo mnie interesuje film i cała praca - jak wygląda robienie zdjęć, jak wygląda montaż i teraz mogłam to zobaczyć - opowiadała Maria Niklińska.

Reklama

Młoda aktorka, którą widzowie pamiętają z roli w serialu "Klan", musiała wstawać o świcie, aby zdążyć na zdjęcia, ale wspomina to bardzo miło.

- Kiedy miałam zdjęcia do "Ja wam pokażę!" musiałam wstawać o piątej rano. Powtarzałam sobie wtedy: Przecież chcesz, bo to jest taka przyjemność - granie - wspominała ze śmiechem aktorka.

Filmowa Tosia miło wspomina spotkanie z Katarzyną Grocholą i ekranowymi rodzicami - Grażyną Wolszczak i Cezarym Pazurą.

- Pani Kasia Grochola to wspaniała osoba. Bardzo energetyczna, wesoła, była takim dobrym duchem na planie. Wydaje mi się, że znalazłam z nią bardzo dobry kontakt.

- Jeśli chodzi o współpracę z aktorami,to z każdym grało mi się inaczej. Przy Grażynie Wolszczak czułam się bardzo swobodnie i bardzo dobrze mogłam wczuć się w swoją rolę.

- Jeśli chodzi o mojego filmowego ojca, Cezarego Pazurę, to na początku chyba się go trochę bałam, ale okazało się, że jest tak dowcipnym człowiekiem. To bardzo pomogło mi się wyluzować - dodała aktorka.

Maria Niklińska ma 21 lat. Studiuje w warszawskiej szkole teatralnej. Jej matką jest popularna prezenterka telewizyjna Jolanta Fajkowska. Udział w filmie "Ja wam pokażę!" jest jej pierwszą dużą rolą kinową.

Zapraszamy do lektury zapisu czata z Marią Niklińską!

Film "Ja wam pokażę!" zadebiutuje na ekranach polskich kin 10 lutego 2006 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria | ekranizacja | aktorka | Grochola | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje