Reklama

Reklama

"Niewidzialna wojna": Patryk Vega wypijał dziennie półtora litra whisky

Patryk Vega jest twórcą kontrowersyjnym i bezkompromisowym, lecz nade wszystko szczerym. Nie ukrywa, że w przeszłości miał potężne problemy z używkami, o czym widzowie będą mogli się przekonać już od 30 września w jego biograficznej fabule „Niewidzialna wojna”.

Patryk Vega jest twórcą kontrowersyjnym i bezkompromisowym, lecz nade wszystko szczerym. Nie ukrywa, że w przeszłości miał potężne problemy z używkami, o czym widzowie będą mogli się przekonać już od 30 września w jego biograficznej fabule „Niewidzialna wojna”.
Patryk Vega (L) i Rafał Zawierucha jako Patryk Vega (P) /Andras Szialgyi /MWMedia

"Jestem uzależnieniowcem. Pierwszy raz, gdy w wieku 13 lat wypiłem alkohol, zrobiłem to do kompletnej odcinki. Mnie ludzie nigdy nie byli potrzebni do picia, alkohol miał dla mnie inną funkcję, potrzebowałem go, by odcinać emocje. W końcowym stadium wypijałem około półtora litra whisky dziennie, pijąc od szóstej rano do drugiej w nocy" - przyznaje Patryk Vega.

Reżyser dodaje, że od piętnastu lat jest "czysty".

"W ostatnim roku picia odkryłem, że wciągając kokainę, mogę pić jeszcze więcej. Rano paliłem jointa i brałem hydroksyzynę, żeby zasnąć po alko i koksie. Od piętnastu lat nie piję i nie zażywam narkotyków. Gdy jesteś uzależnieniowcem, nie ma znaczenia, czy wchodzisz w seksoholizm, hazard, czy zakupy. We wszystkim chodzi tylko o wyrzuty adrenaliny" - dodaje Vega.

Reklama

"Niewidzialna wojna" Cała prawda o Patryku Vedze

Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: "Pitbull", "Botoks" czy "Kobiety mafii"? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera - "Niewidzialna wojna", w którym w rolę Patryka Vegi wciela się, znany z występu u samego Quentina Tarantino, ceniony aktor Rafał Zawierucha ("Pewnego razu... w Hollywood"). Natomiast jego matkę gra na dobre powracająca do kina Anna Mucha ("Miłość, seks & pandemia").

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera - Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino - pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył.

Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99 procent ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

Zobacz też:

Jane Fonda opowiedziała, jak wygląda jej walka z rakiem

"Historie miłosne" Jerzego Stuha. Nie tylko Katarzyna Figura i Dominika Ostałowska

Oscarowy film z Leonardo DiCaprio zostanie usunięty z Netfliksa. Co jeszcze zniknie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Niewidzialna wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama