Reklama

Reklama

"Nie martw się kochanie": W zwiastunie zabrakło wielu scen erotycznych

Kiedy w internecie pojawił się zwiastun filmu "Nie martw się kochanie" Olivii Wilde, uwagę widzów przykuła scena seksu oralnego między Harrym Stylesem a Florence Pugh. Reżyserka obrazu przyznała, że została zmuszona do wycięcia z zapowiedzi filmu wielu innych erotycznych scen.

Kiedy w internecie pojawił się zwiastun filmu "Nie martw się kochanie" Olivii Wilde, uwagę widzów przykuła scena seksu oralnego między Harrym Stylesem a Florence Pugh. Reżyserka obrazu przyznała, że została zmuszona do wycięcia z zapowiedzi filmu wielu innych erotycznych scen.
Harry Styles i Florence Pugh w filmie "Nie martw się kochanie" /materiały prasowe

Olivia Wilde w rozmowie z agencją Associated Press ujawniła, że przyznająca kategorie wiekowe organizacja MPA (Motion Picture Association), wymusiła na twórcach cenzurę trailera "Nie martw się, kochanie".

"Było sporo rzeczy, które zostały usunięte ze zwiastuna" - przyznała Wilde, dodając, że została w ostatniej chwili zmuszona do ocenzurowania zapowiedzi filmu.

Reklama

"Nadal żyjemy w bardzo purytańskim społeczeństwie. Myślę, że brak erotyzmu w amerykańskich filmach jest czymś nowym. Jeśli zaś chodzi o [prezentację] kobiecej rozkoszy - nie oglądamy tego za często, chyba że mówimy o kinie queer" - dodała Wilde.

"Chcieliśmy być prowokacyjnie. Ideą filmu jest, by [widz] nie czuł się bezpiecznie" - zakończyła reżyserka.

Już wcześniej, podczas rozmowy z "Harper’s Bazaar", aktorka Florence Pugh skrytykowała osoby, skupiające się tylko na erotycznych scenach. Aktorka odmówiła nawet omawiania ich podczas wywiadu, a zamiast tego uderzyła w krytyków i fanów, którzy ograniczają film do seksu.

"Nie robimy tego po to, żeby ktoś sprowadzał film do scen erotycznych lub oglądania najsłynniejszego mężczyzny na świecie, który daje się zdominować. Nie dlatego jestem w tej branży" - powiedziała aktorka.

"Nie martw się kochanie": O czym opowie film?

Alice (Florence Pugh) i Jack (Harry Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Chris Pine) - korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego - przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii. 

Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad "rozwojem nowoczesnych materiałów". Ich żony zaś - w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Gemma Chan) - cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. 

Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Alice czuje się w obowiązku sprawdzić, czym i dlaczego zajmują się pracownicy Victory. Jak dużo będzie gotowa poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?

"Nie martw się kochanie": Odważny obyczajowo thriller

"Nie martw się, kochanie" to odważny obyczajowo, zawiły i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny w reżyserii Olivii Wilde z rolami Florence Pugh i Harry’ego Stylesa, którym towarzyszą: Olivia Wilde ("Babylon"), Gemma Chan ("Bajecznie bogaci Azjaci"), KiKi Layne ("The Old Guard") i Chris Pine ("Wszystkie stare noże").

W filmie występują także: Nick Kroll ("How It Ends"), Sydney Chandler ("Pistol"), Kate Berlant ("Pewnego razu... w Hollywood"), Asif Ali ("WandaVision"), Douglas Smith ("Wielkie kłamstewka"), Timothy Simons ("Figurantka") i Ari’el Stachel ("Respect the Jux"). 

Wilde wyreżyserowała film na podstawie scenariusza Katie Silberman (Szkoła melanżu). Silberman posłużyła się pomysłem swoim oraz Carey Van Dyke i Shane’a Van Dyke’a ("Czarnobyl. Reaktor strachu").  W ekipie Wilde znaleźli się dwukrotnie nominowany do Oscara operator Matthew Libatique ("Narodziny gwiazdy", "Czarny łabędź"), scenografka Katie Byron ("Szkoła melanżu"), montażysta Affonso Gonçalves ("Córka"), nominowany do Oscara kompozytor John Powell ("Jason Bourne"), kierownik muzyczny Randall Poster ("Nie czas umierać") i projektantka kostiumów Arianne Phillips ("Pewnego razu... w Hollywood").  

Czytaj również:

Barbara Kurdej-Szatan: Krystyna Janda wspiera gwiazdę "M jak miłość"

Mateusz Damięcki miał raka jądra. "Było mi wszystko jedno

Ale pomyłka! To on jest najseksowniejszym mężczyzną świata

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olivia Wilde | Nie martw się kochanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL