Reklama

Na planie: "Tam i z powrotem"

W piątek, 30 marca, w budynku Komendy Policji przy ul. Żytniej w Warszawie, Wojciech Wójcik rozpoczął zdjęcia do filmu "Tam i z powrotem". Następnie ekipa przeniesie się do Łodzi. Zakończenie zdjęć zaplanowane jest na 30 maja.

Akcja "Tam i z powrotem" rozgrywa się w Łodzi, w roku 1965. Główny bohater (Janusz Gajos) jest lekarzem. W czasie wojny był angielskim łącznikiem. W nowej rzeczywistości został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa i spędził kilka lat w więzieniu. Nie ma mowy o tym, aby mógł wyjechać z Polski i zobaczyć swoją żonę i córeczkę, które zostały w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Pewnego dnia, podczas obchodu w szpitalu, Andrzej spotyka Piotra, ekscentrycznego malarza, który wpada na pomysł ucieczki z kraju. Zamierza z pomocą Andrzeja obrabować konwój wywożący pieniądze z banku, a za zdobyte w ten sposób pieniądze kupić fałszywe paszporty. Andrzej początkowo odmawia, potem jednak dochodzi do wniosku, że nie ma innego sposobu, aby uciec z kraju i połączyć się z rodziną. Obydwaj napadają na konwój z pieniędzmi. Nie wszystko jednak przebiega zgodnie z planem.

"Tam i z powrotem" to scenariusz autorstwa Macieja i Anny Świerkockich. W filmie w rolach głównych wystąpią: Janusz Gajos, Jan Frycz, Edyta Olszówka, Olaf Lubaszenko, Mirosław Baka, Sławomir Orzechowski, Janusz R. Nowicki, Jerzy Rogalski. Operatorem filmu jest Piotr Wojtowicz, scenografię zaprojektuje Jacek Osadowski, a kostiumy Elżbieta Radke. Kierownikiem produkcji jest Joanna Kopczyńska.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje