Reklama

"Mikołajek" z Kotem i Kuleszą

4 grudnia na ekrany polskich kin wchodzi ekranizacja kultowych opowieści autorstwa duetu René Goscinny & Jean-Jacques Sempé - "Mikołajek". W rodziców sympatycznego urwisa wcielili się Valérie Lemercier i Kad Merad. W polskiej wersji językowej mówić będą głosami Agaty Kuleszy oraz Tomasza Kota.

"Ojciec Mikołajka bardzo kocha swego synka. I choć jest trochę skołowany otaczającą go rzeczywistością, stara się dobrze grać rolę głowy rodziny. Owszem, jest odrobinę znerwicowany, ale wynika to z sytuacji - ma sąsiada, który cały czas mu dogaduje i wtrąca się w jego życie rodzinne; ma pracę, lecz niepokoi się, że ktoś go zastąpi. Ale to nie jest żaden groźny furiat!" - tak o swoim bohaterze mówi Tomasz Kot.

Reklama

Agata Kulesza tak zaś odnosi się do postaci, której użycza głosu: "Mama Mikołajka ma w sobie pewien rodzaj łagodności? Ja nadałam jej nieco większej dynamiki. Ona jest dobrą mamą, lecz trochę histeryczną, co w efekcie jest bardzo zabawne. Jest ambitna, rządzi domem, a bywa, że z nerwów popełnia różne faux-pas. Czasami chciałabym mieć takiego synka jak Mikołajek, a czasami nie? To jest bardzo żywy umysł, niezwykle dociekliwy, jego rodzice naprawdę są zuchami, że sobie z tym radzą".

Dla obojga polskich aktorów spotkanie z "Mikołajkiem" to także nostalgiczny powrót do przeszłości. "Moja przygoda z 'Mikołajkiem' zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, gdy jako nagrodę w szkole dostałam właśnie tę książkę" - wspomina Agata Kulesza, a Tomasz Kot dodaje: "Jest w tym filmie scena, gdy ojciec Mikołajka wnosi stary, wielki telewizor. Przypomniałem sobie, że gdy byłem studentem, kupiłem na pobliskim targu taki telewizor i pamiętam, jaki był ciężki! Myślę, że aktorzy nie posługiwali się w tym filmie atrapami. Mimo że klimat filmu nawiązuje do lat 60. (pierwsze opowiadanie powstało w 1959 roku), jest to opowieść uniwersalna, tocząca się niejako poza czasem, w idealnym świecie, w którym nie istnieją rozwody, przestępczość czy bezrobocie. 'Mikołajek' ma urok bajki - zgodnie z duchem książek Goscinnego i Sempego".

Zobacz zwiastun "Mikołajka":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Kot | Mikołajek | Agata Kulesza | Kad Merad | ojciec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje