Reklama

Reklama

Michalina Olszańska królową nagich scen. Co wiemy o jej życiu i karierze?

Michalinę Olszańską mogliśmy oglądać w ciągu ostatnich lat w kilku filmach i serialach historycznych. Wcieliła się w postać Olgi Hepnarovej, Poli Negri w serialu „Rozbite marzenia. 1918 – 1939” czy Ofelii Ibron w serialu „1983”. W 2022 roku zagrała Irenę Lasotę w filmie „Marzec ‘68”. Oprócz poważnych oraz stonowanych filmów widzowie pamiętają ją ze scen rozbieranych. Kim jest Michalina Olszańska, kim są jej rodzice i jak potoczyła się jej kariera?

Michalina Olszańska jest jedną z polskich twarzy Netflixa. Wszystko przez główną rolę w serialu "1983". Fani natomiast mówią o niej, że jest "najgolszą polską aktorką". Wszystko przez wiele rozbieranych scen. Sprawdźmy, co wiadomo o Michalinie Olszańskiej, jej życiu prywatnym oraz karierze filmowej.

Michalina Olszańska: Wiek, wzrost, waga

  • Michalina Olszańska ma 29 lat. Urodziła się 29 czerwca 1992 roku w Warszawie.
  • Wzrost Michaliny Olszańskiej wynosi 165 cm. Nie jest wysoką aktorką, lecz widzom to kompletnie nie przeszkadza.
  • Waga Michaliny Olszańskiej nie jest nikomu znana. Nie zabrania to jednak zauważyć po wielu nagich scenach filmowych, że aktorka ma figurę, którą może się chwalić.

Aktorska rodzina Michaliny Olszańskiej

Artystka mogła w prosty sposób zdecydować o swojej karierze. W końcu jej rodzice to również aktorzy. Nie wszyscy fani aktorki wiedzą, że jest córką zmarłej w 2020 roku aktorki Agnieszki Fatygi. Pomimo niewielkiej kariery filmowo-serialowej, większość pamiętała ją z teatru.

Reklama

Ojciec Michaliny to Wojciech Olszański, znany jako Aleksander Jabłonowski. Zagrał w kilku filmach oraz spektaklach, gdzie najbardziej znaną jest rola Faona w "Quo Vadis". Obecnie znany jest z patostreamów oraz specyficznych poglądów na różne tematy.

Michalina Olszańska jako kochająca matka. Dziecko i mąż aktorki

Aktorka jest w związku małżeńskim z Bartoszem Rozbickim, adwokatem. W 2019 roku para doczekała się córki, którą Michalina Olszańska chwali się regularnie na swoim profilu na Instagramie. Dalej aktorka nie pochwaliła się swoim fanom, jak dała na imię swojemu dziecku. Gwiazda filmu "Córki Dancingu" mocno skrywa swoje życie prywatne.

Michalina Olszańska: Kariera pisarska oraz muzyczna

Pomimo rozwoju swojej kariery aktorskiej, Michalina Olszańska nie jest znana wyłącznie z dużego ekranu. Od nastoletnich lat działa jako powieściopisarka, autorka tekstów piosenek czy wokalistka. W wieku 17 lat wydała swoją książkę "Dziecko gwiazd: Atlantyda". Jeszcze przed karierą pisarską występowała jako solistka z orkiestrą symfoniczną. Po takim rozpoczęciu kariery artystycznej ruszyła w kierunku aktorstwa. W 2011 roku zdecydowała się na naukę w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Michalina Olszańska: Kariera filmowa

Debiut Michaliny Olszańskiej na dużym ekranie miał miejsce w serialu "Barwy szczęścia", gdzie zagrała Tinę. Ta rola dała jej szansę na kolejne, bardziej ambitne role. Zagrała w takich tytułach jak "Córki dancingu", "Matylda" czy "Ja, Olga Hepnarova". Za rolę Olgi Hepnarovej aktorka otrzymała nagrody na festiwalach w Wilnie oraz Łagowie.

Od 2013 roku aktorka wystąpiła w takich tytułach jak:

  • "Solange",
  • "Jack Strong",
  • "Operacja Bazyliszek",
  • "1983",
  • "Marzec ’68".

Michalina Olszańska: Najgolsza polska aktorka

Michalina Olszańska często nazywana jest "najgolszą polską aktorką". Wszystko przez to, że nie boi się pokazywać swojego ciała. Debiut w nagiej roli miała w filmie "Córki dancingu", gdzie zagrała syrenę. Swoim ciałem kusiła również widzów w takich tytułach, jak: "Anatomia zła", "Matylda" czy "Solange". Odważne ujęcia z piękną polską aktorką znane są już od lat z zapowiedzi filmu "Świadek".

***

Zobacz również:

"Uncharted" wkrótce na Netfliksie

"Top Gun: Maverick": Aktor zatruł się paliwem lotniczym

Ben Stiller spotkał się z prezydentem Ukrainy. "Jesteś moim bohaterem"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy