Reklama

"Męska sprawa" zgłoszona do Oscara

Obraz Sławomira Fabickiego "Męska sprawa" będzie walczył o Oscara w kategorii "Najlepszy film krótkometrażowy". Reżyser zdecydował się zgłosić swój film do nominacji po tym, jak 15 listopada otrzymał Grand Prix na nowojorskim Shorts International Film Festival. Ogłoszenie nominacji do Oscara w tej kategorii nastąpi 12 lutego.

"Męska sprawa" to film studenta IV roku łódzkiej szkoły filmowej. 26-minutowa fabularna historia opowiada o 13-letnim chłopcu, który próbuje utrzymać w tajemnicy to, że jest bity przez swego ojca.

Reklama

"Męska sprawa", która powstała pod artystyczną opieką Mariusza Grzegorzka, otrzymała już w tym roku wiele nagród. Obraz dostał nominację do nagrody studenckiego Oscara, przyznawanego przez Akademię Filmową w Los Angeles, a także Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Stuttgarcie i Ludwigsburgu. Zdobył również główną nagrodę na 21. Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium i Łodzi oraz wyróżnienie za najlepszy film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ARCIPELAGO w Rzymie. Został także doceniony na festiwalach w Edynburgu, Teheranie i Nowym Jorku. "Męska sprawa" jest nominowana w tym roku do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Film Sławomira Fabickiego będzie można obejrzeć podczas trwającego w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Etiuda 2001". Pokaz filmu odbędzie się we wtorek, 20 listopada, o godz. 19.00, w krakowskim Centrum Kultury "Rotunda".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | Oscary | obraz | \ Film | film krótkometrażowy | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje