Reklama

"Męska sprawa" nagrodzona w Edynburgu

Krótkometrażowy film "Męska sprawa" w reżyserii Sławomira Fabickiego, studenta IV roku łódzkiej szkoły filmowej, otrzymał kolejną nagrodę - "Prix United International Pictures Edinburgh 2001".

Jak poinformował w środę, 5 września, prorektor PWSFTViT w Łodzi Andrzej Bednarek, nagroda przyznana na 55. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu jest jednocześnie nominacją do Europejskiej Nagrody w kategorii krótkiego filmu w roku 2001 ("European Short Film Award 2001-Prix UIP").

Reklama

To nie pierwsza nagroda dla filmu "Męska sprawa", który powstał pod artystyczną opieką Mariusza Grzegorzka. Obraz otrzymał w tym roku nominację do nagrody studenckiego Oscara, przyznawanego przez Akademię Filmową w Los Angeles, a także Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Stuttgarcie i Ludwigsburgu. Zdobył również główną nagrodę na 21. Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium i wyróżnienie za najlepszy film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ARCIPELAGO w Rzymie.

"Męska sprawa" opowiada o kilkunastoletnim chłopcu i jego problemach w domu i szkole. Zrealizowany jest na taśmie filmowej i trwa około 30 minut.

"Jest to bardzo dobrze opowiedziany film oparty na bardzo ciekawym scenariuszu. Wprost nie możemy się opędzić od zaproszeń dla tego obrazu na międzynarodowe festiwale i przeglądy" - powiedział prorektor Bednarek.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Edynburgu, który odbywał się w dniach od 12 do 26 sierpnia, to jedno z wydarzeń największego na świecie festiwalu sztuki, który w tym czasie odbywa się w stolicy Szkocji.

Edynburski festiwal po raz pierwszy zorganizowano się w 1947 roku. W założeniu miał promować przede wszystkim kulturę wysoką. Obecnie stał się największym i najważniejszym festiwalem kulturalnym na świecie, na którym jednocześnie odbywają się spektakle teatralne, koncerty muzyki klasycznej i jazzowej, pokazy filmowe, występy kabaretowe, pokazy sztuki telewizyjnej i promocje książek.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: united | Edynburg | 2001 | \ Film | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje