Martin Scorsese kręci w 3D
Emily Mortimer ("Wyspa tajemnic") i Michael Stuhlbarg ("Poważny człowiek") dołączyli do obsady "Hugo Cabret", nowego filmu przygodowego Martina Scorsese.
Filmowa adaptacja "Wynalazku Hugona Cabreta" autorstwa Briana Selznicka będzie kręcona w Londynie. Produkcją zajmie się sam Scorsese, Graham King, Tim Headington i Johnny Depp.
Fabuła książki, jak i filmu, skupia się na osieroconym chłopcu, mieszkającym potajemnie w murach paryskiego dworca kolejowego. Kiedy Hugo napotyka popsutą maszynę, ekscentryczną dziewczynę i osobliwego starca, prowadzącego sklepik z zabawkami, zaczyna magiczną, tajemniczą, ale i pełną niebezpieczeństw podróż.
Jak informuje serwis HeatVision, oprócz Mortimer i Stuhlbarga, którzy wcielą się odpowiednio w dziewczynę z kwiaciarni i konserwatora filmów, w produkcji zobaczymy m.in. Bena Kingsleya, Sachę Barona Cohena, Chloe Moretz, Jude'a Law, Raya Winstone'a oraz Christophera Lee.
Scorsese podjął także decyzję o kręceniu filmu w technice 3D. To będzie pierwszy obraz słynnego reżysera w trójwymiarze.
Premiera "Hugo Cabret" planowana jest na grudzień 2011 roku.