Reklama

Martin Campbell o swych planach

Podczas wywiadu udzielonego niedawno internetowemu magazynowi E! Online, Martin Campbell ("GoldenEye, "Maska Zorro", "Granice wytrzymałości"), zdradził kilka szczegółów dotyczących swych najnowszych produkcji. Twórca opowiadał o realizacji filmów "Beyond Borders" i "Maska Zorro 2" oraz o tym, czy powstanie druga część obrazu "Granice wytrzymałości".

"To prawda, że przygotowuję się do realizacji Maski Zorro 2". Powstało już wiele filmów o Zorro, a ja chciałbym wrócić do tych wzorców sprzed lat, kiedy bohaterem produkcji był słynny Douglas Fairbanks. Było chyba 37 reinkarnacji postaci Zorro i pewnie jeszcze dużo ich powstanie. Życzę wszystkim tym, którzy kiedykolwiek podejmą się realizacji filmu o Zorro, powodzenia. Chciałbym bardzo zobaczyć, jak zrobiłby to Robert Rodriguez, twórca Desperado. Tymczasem Maskę Zorro 2"robię ja i zobaczymy co z tego wyjdzie" - mówił Martin Campbell.

Reklama

Zapytany o film "Beyond Borders", którego reżyserem początkowo miał być Oliver Stone, Campbell odpowiedział: "Będę robił film, do realizacji którego przygotowywał się Stone. Beyond Borders to love story, którego akcja będzie rozgrywała się w Etiopii w 1984 roku. Potem bohaterowie przeniosą się do Kambodży i kilku innych krajów. To wspaniały scenariusz, poważny, zaangażowany politycznie i bardzo różny od tego, co do tej pory robiłem. Wystarczy dodać, że jego autorem jest Oliver Stone. Tym bardziej cieszę, że będę mógł się tym zająć".

Zawiodą się jednak ci, którzy są miłośnikami filmu "Granice wytrzymałości", opowiadającego o alpinistycznej wyprawie. Martin Campbell nie chce robić części drugiej.

"Mam nadzieję, że nie dojdzie do realizacji sequela. Po pierwsze dlatego, że niektórzy bohaterowie części pierwszej nie przeżyli. Poza tym, to była straszna praca. Byliśmy wysoko w górach, było zimno, niebezpiecznie. Nigdy nie chcę tego powtarzać. Ale mam pewien nowy pomysł związany z górami. Jest taka książka Into Thin Air, o zdobywaniu Mount Everestu w 1996 roku, kiedy w górach zginęło aż dziewięciu alpinistów. Sądzę, że to mógłby być wspaniały film. Wyobrażam sobie Toma Cruise'a w roli głównej. Na razie to tylko plany" - zdradził reżyser.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć filmy, o których opowiadał Martin Campbell.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Beyond | Martin Campbell | Zorro | Stone | maska | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama