Reklama

Marlon Brando zobaczy anioły

Legendarny aktor Marlon Brando i reżyser Tany Kaye zapłacili 350 tysięcy funtów architektowi z hrabstwa Gloucester, za materiał filmowy o duchach z czasów pierwszej wojny światowej - doniosła angielska gazeta "Sunday Times". Materiał przeleżał wiele lat w sklepie ze starociami i opowiada o żołnierzu, który twierdził, że ma dowód na istnienie aniołów. Teraz na jego podstawie powstanie film z gwiazdorem "Ojca chrzestnego" w roli głównej.

Film ujawnia historię Williama Doidge'a, który zaciągnął się na wojnę w 1914 roku. W sierpniu tego roku znalazł się w belgijskim miasteczku Mons, kiedy rzekomo pojawiły się na niebie anioły i powstrzymały posuwających się naprzód Niemców, pozwalając Brytyjskiemu wojsku na ucieczkę.

Reklama

Po wojnie Doidge miał prawdziwą obsesję na punkcie zjaw. Wierzył, że anioły poprowadzą go do ukochanej, z którą stracił kontakt w czasie wojny.

W 1952 roku Doidge spotkał Amerykanina (zagra go właśnie Brando), weterana pierwszej wojny światowej, który utrzymywał, że w trakcie ćwiczeń żołnierzy w Parku Woodchester, w Cotswolds w 1944 roku, także widział anioły.

Doidge czuwał w tym miejscu przez wiele lat i utrwalał wszystko na taśmie filmowej, mając nadzieję, że uda mu się sfilmować anioły. Sfilmował coś, czego pochodzenia nikomu nie udało się dotąd wyjaśnić.

"Kupiłem ten materiał filmowy w sierpniu 1999 roku, ale zacząłem go przeglądać dopiero we wrześniu ubiegłego roku. Kiedy uświadomiłem sobie jego znaczenie, wróciłem do sklepu ze starociami, ale kufer zawierający resztę archiwum Doidge'a przepadł bez wieści" - opowiadał Danny Sullivan, architekt, który teraz sprzedał materiał filmowy.

Kaye, reżyser projektu, oświadczył: "W historii Doidge'a połączę dramat tonącego Titanica z nadnaturalnymi elementami z filmu 'Blair Witch Project'. Materiały filmowe Doidge'a będą sercem filmu - może będzie to dowód na istnienie aniołów. Widziałem w swoim życiu wiele efektów specjalnych, ale to, co zobaczyłem u Doidge'a, to efekty, których nie potrafię wyjaśnić".

Variety

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marlon Brando | \ Film | wojny | dowód | film | W roli głównej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje