Reklama

Mafia sprzedaje pirackie DVD

Kamorra we współpracy z Chińczykami wprowadziła do sprzedaży pirackie płyty DVD z filmem "Gomorra", ekranizacją głośnej powieści Roberto Saviano - informuje w czwartek włoska prasa.

Film o mafii, kandydujący w tym roku do Oscara, ma oficjalnie trafić do sklepów i kiosków za dwa tygodnie, ale już teraz można kupić go w Neapolu.

Reklama

Gazety odnotowują, że "Gomorra", demaskatorska opowieść o metodach działania, wpływach i władzy kamorry, jest cenna także dla niej samej. Również i na tym filmie mafijne klany postanowiły zarobić przed jego oficjalną premierą na płycie, zapowiedzianą na 3 grudnia.

Dzienniki zwracają uwagę na niebywałą bezczelność gangów; nielegalne płyty z autentycznym, ale ukradzionym z innych wydawnictw, hologramem można kupić nie tylko na ulicy od handlarzy, ale także w wielu kioskach w stolicy Kampanii za 6 euro. Cena jest zatem bardzo atrakcyjna.

Przedstawiciele neapolitańskiej prokuratury do walki z mafią wyrażają przypuszczenie, że płyty są chińskiej produkcji i, jak podkreśla "La Stampa", nikt nie jest tym zdziwiony.

Istnieje bowiem bardzo poważne podejrzenie, że kamorra inwestuje w Chinach, przez co ma udziały w masowej produkcji fałszywych CD i DVD.

"La Stampa" dodaje, że podczas gdy najgroźniejszy gang neapolitańskiej mafii - Casalesi, opisany szczegółowo przez Saviano, nie może mu wybaczyć książki "Gomorra,", przeniesionej na ekran przez Matteo Garrone, są także mafiosi bardziej pragmatyczni i mniej pryncypialni. W nielegalnej sprzedaży filmu widzą znakomity interes i dlatego nie brzydzą się nawet takim, mówiącym źle o mafii.

Poza tym "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli to ulubiony film mafiosów - przypomina gazeta.

"Gomorra" trafi na ekrany polskich kin 16 stycznia 2009 roku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gomorra | sprzedawanie | film | kamorra | Roberto Saviano | pirackie | DVD | mafia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje