Reklama

Luis Mandoki o Hiroshimie

Luis Mandoki, reżyser znany najbardziej dzięki obrazom "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" i "List w butelce", przygotowuje się do realizacji dramatu wojskowego "One More Day For Hiroshima". Film nie ma jeszcze obsady, ale znane są już szczegóły scenariusza.

Projekt należy do gatunku tzw. "political fiction" i opowiada o kapitanie marynarki wojennej, który otrzymuje do wykonania specjalną misję - ma zrzucić na Hiroshimę bombę w dniu 6 sierpnia 1945 roku. Kiedy jednak w przeddzień zadania bohater odkrywa, że jest to bomba atomowa, odmawia wykonania polecenia, za co zostaje postawiony przed sądem wojennym. Następnego dnia, zgodnie z planem, bomba zostaje zrzucona na miasto, co na zawsze zmienia bieg historii świata. Kapitan zastanawia się, czy warto było poświęcać swe życie dla skazanej na porażkę sprawy ratowania Hiroshimy.

Reklama

Na razie trwają prace nad ostatecznym kształtem scenariusza i dialogów. Kiedy rozpocznie się produkcja, nie wiadomo.

Pewne jest natomiast, że Mandoki zakończył niedawno kompletowanie obsady do swego najnowszego filmu, thrillera "24 Hours". Reżyserowi udało się pozyskać takich aktorów jak: Charlize Theron, Kevin Bacon, Courtney Love i Stuart Townsend. Będzie to opowieść o psychiatrze, który postanawia osobiście zająć się sprawą uprowadzenia córki, dokonanego przez niebezpiecznych porywaczy.

Niebawem na ekrany brytyjskich kin trafi ostatni film Luisa Mandoki, dramat "Angel Eyes", w którym wystąpili Jennifer Lopez, Jim Caviezel i Sonia Braga. Autorem zdjęć do tego filmu był, zmarły przed kilkoma miesiącami polski operator, Piotr Sobociński. Film opowiada o policjantce (w tej roli Jennifer Lopez), która spotyka pewnego tajemniczego mężczyznę, utrzymującego, że jest jej Aniołem Stróżem. Polscy widzowie zobaczą "Angel Eyes" pod koniec tego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | film | List w butelce | luis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje