Reklama

Lesbijski romans Kate Winslet i Saoirse Ronan oprotestowany

Biografia paleontolożki Mary Anning ma przedstawiać jej romans z inną kobietą. Sprzeciwiają się temu jej spadkobiercy. Według nich brakuje jednoznacznych dowodów na to, że Anning była homoseksualna. W obronie filmu wypowiedział się jego reżyser, Francis Lee.

Saoirse Ronan i Kate Winslet

Twórca "Pięknego kraju" opublikował w social mediach serię wypowiedzi, w których broni "Ammonite", swojego nadchodzącego filmu o Mary Anning. W paleontolożkę wcieliła się Kate Winslet. Fikcyjną postać pielęgniarki, która zostanie jej kochanką, zagrała Saoirse Ronan.

Reklama

Ukazany w filmie romans oburzył spadkobierców Anning. "Czy filmowcy muszę uciekać się do niepotwierdzonych aspektów seksualności znanej osoby, by uatrakcyjnić już i tak wyjątkową historię? Wyobraźcie sobie wstyd, jaki poczułaby [Mary Anning], gdyby wiedziała, że jej życie intymne jest przedmiotem dyskusji i można zobaczyć je na ekranie kinowym" - napisała Barbara Anning, spadkobierczyni paleontolożki.

Z kolei Lorraine Anning uważa, że ukazanie lesbijskiego romansu jej przodka jest wyłącznie decyzją marketingową. Według niej jej Mary była "samotniczką i niezależną kobietą", co mogło sprawić, że niektórzy uważali ją za homoseksualistkę.

Larraine przyznała jednak, że nie chce zmuszać filmowców do zmiany swej decyzji: "Prawdę mówiąc, niewiele mnie to obchodzi. Jeśli zostanie to przedstawione schludnie i ze smakiem, wtedy będę zadowolona".

Lee odniósł się do wątpliwości spadkobierców Mary Anning w serii tweetów: "Widząc historię osób LGBT, którą wielokrotnie "prostowano", i mając historyczną figurę bez potwierdzonych związków heteroseksualnych, chyba nie jest zabronione ukazanie jej w pewnym kontekście".

"Jako wywodzący się z klasy robotniczej queerowy reżyser staram się eksplorować w swoich filmach tematykę klasowości, płciowości i seksualności. Traktuję przy tym swoich bohaterów z szacunkiem i mam nadzieję, że daję im sprawiające wrażenie autentyczności życie i związki" - pisał w dalszych wiadomościach reżyser.

Pod koniec swojej wypowiedzi Lee zapewnił, że nie zamierza nic zmieniać i ma nadzieję, że jego nowy film spodoba się widzom.

"Ammonite" znajduje się w trakcie produkcji. Póki co nie jest znana data premiery filmu.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kate Winslet | Saoirse Ronan | Amonit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje