Reklama

Kulinarna inspiracja "Alicji..."

Tim Burton, twórca najnowszej adaptacji opartej na ponadczasowym i magicznym dziele Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów", przyznał, że inspiracją dla postaci Białej Królowej, w której rolę wcieliła się Anne Hathaway, była... Nigella Lawson.

Amerykański reżyser przyznał, że Biała Królowa zwizualizowała mu się po obejrzeniu jednego z odcinków kulinarnego programu Lawson. I tak wcielająca się w tę postać Hathaway miała mieć uśmiech a la "Żony ze Stepford" i być mistrzynią w kuchni.

Reklama

"Jest taka niezwykle piękna gospodyni programów kulinarnych w Anglii o imieniu Nigella Lawson i po cichu wykorzystałem ją jako inspirację dla mojej postaci. Jest naprawdę piękna i świetnie sobie radzi w kuchni, ale kiedy zobaczy się nagle błysk w jej oku to wydaje się, że jest szalona, ale w pozytywnym sensie" - powiedział Tim Burton.

Anne Hathaway powiedziała, że jej postać ma podwójne dno. "Jest uroczona na zewnątrz i bardzo stara się sprawiać ciepłe i dobre wrażenie osoby pozytywnej, ale pod skórą ma instynkt mordercy".

Z kolei Nigella Lawson, ze względu na urodę i kształty, bywała określana "królową kulinarnej pornografii", ale sama odcinała się od tego określenia. "Nie chcę być postrzegana jako lalka z sex shopu w kuchni". Teraz dzięki ekranizacji "Alicji..." będzie kojarzoną ze światem kulinarnej magii.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lawson | Nigella Lawson | inspiracja | alicja | Tim Burton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje