Reklama

Kogo całuje Wieczorkowski?

Wystartowały zdjęcia do komedii romantycznej "Milczenie jest złotem". W rolach głównych wystąpią Aneta Todorczuk-Perchuć i Jan Wieczorkowski. Obok nich w zabawnej historii miłosnej pojawi się plejada znanych i uznanych polskich aktorów: Bartek Kasprzykowski , Edyta Olszówka, Krzysztof Globisz, Jan Frycz, Dorota Stalińska i Zofia Czerwińska.

Inge (Todorczuk-Perchuć) ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca w radiu polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radiowych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi nieznajomy mężczyzna (Wieczorkowski), który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet kwiatów i? znika. Inge jest tak wstrząśnięta i zaskoczona tym dziwnym incydentem, że traci głos.

Reklama

Obraz jest fabularnym debiutem kinowym Ewy Pytki, która jest również scenarzystką i producentką projektu. Autorem zdjęć jest Waldemar Szmidt ("Tajemnica twierdzy szyfrów", "To nie jest tak jak myślisz kotku").

- To opowieść o odzyskiwaniu głosu. W sposób fizyczny, ale i metaforyczny. Pozbawiona głosu Inge zaczyna słuchać otaczającego ją świata, poznaje lepiej siebie i odkrywa miłość swojego życia - zapowiada reżyserka.

Ewa Pytka jest autorką 80 dokumentów i 100 telewizyjnych filmów fabularnych, głównie popularnych seriali, ale też komedii romantycznej "Zima pod stołem" wyreżyserowanej dla teatru TV. W 2006 roku założyła producencką firmę Python Studioss, która wyprodukowała międzynarodowy dokument Przełamując ciszę. Prawa Kobiet w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska, Litwa, Mołdawia, Gruzja, Ukraina, Słowacja), za który m.in. otrzymała nominację do tytułu Kobieta Roku ogłoszoną przez "Wysokie Obcasy" w grudniu 2007.

Dystrybutorem filmu "Milczenie jest złotem" jest Kino Świat.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jan Wieczorkowski | milczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje