Kirk Douglas: Ratujmy naszą planetę!

Kirk Douglas, legendarny gwiazdor kina, wystąpi w poniedziałek, 30 października, podczas organizowanego przez ONZ Global Youth Summit, . 89-letni Douglas chce apelować do młodych ludzi, aby zwrócili uwagę na poważne problemy naszej planety.

Gwiazdor "Spartakusa" jest mocno zaniepokojony sytuacją zanieczyszczenia środowiska i wierzy, że tylko młodzi ludzie będą w stanie coś z tym zrobić.

Reklama

"Musimy sobie uświadomić, świat jest w okropnym stanie. Chcę im powiedzieć, że muszą rozwiązać ten problem" - powiedział aktor w wywiadzie dla serwisu PageSix.com.

"Czy oni są w stanie to zrobić? Na pewno nie mogą zrobić czegoś gorszego, niż to, czego dokonały wcześniejsze pokolenia" - dodał Douglas.

Aktor chce również nakłonić przywódców różnych światowych organizacji do udzielenia większej pomocy Afryce.

"Afryka cierpi bardziej niż pozostałe kontynenty. Mam nadzieję, że USA przygotuje plan rozwiązania problemu AIDS, głodu i biedy na tym obszarze. Byłem tam wiele lat temu na safari i ze wstydem przyznaję, że zastrzeliłem wiele zwierząt i kazałem je wypchać. Kiedyś jednak spojrzałem na wszystkie te trofea, powiedziałem do siebie: Co ja do cholery robię i pozbyłem się ich" - zakończył Douglas, który na starość zaczął poważnie przejmować się dalszymi losami świata.

Dowiedz się więcej na temat: Kirk Douglas | Planete+ | gwiazdor | Douglas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje