Reklama

Kino i plaża

Kadr z filmu "Pirania 3D"

"Stąd do wieczności"

Reklama

Klasyczny dramat wojenny w reżyserii Freda Zinnemanna zawiera jedną z najsławniejszych scen plażowych w historii kina. Sierżant Milton Warden (Burt Lancaster), który romansuje z Karen (Deborah Kerr), żoną swojego przełożonego, udaje się ze swoją ukochaną nad ocean. Tam dwójka kochanków oddaje się czułościom, po którym dyskutują nad przyszłością i sensem swej relacji. Wszystko ma miejsce na kilka dni przed japońskim atakiem na Pearl Harbour, gdzie stacjonują Warden i mąż Karen.

"Bilet na Hawaje"

Po przytoczeniu jednego z najlepszych dzieł w historii amerykańskiej kinematografii pora na drugi biegun sztuki filmowej. "Bilet na Hawaje" jest najbardziej znaną produkcją w dorobku Andy’ego Sidarisa (1931-2007). Twórca ten był nagradzanym reżyserem relacji sportowych, który w latach siedemdziesiątych zdecydował się przejść do telewizji, a w osiemdziesiątych do filmu. Realizował głupiutkie filmy sensacyjne z króliczkami Playboy’a w rolach głównych, które cechowały się brakiem jakiejkolwiek logiki, tandetą i absurdalnymi scenami walki.

"Bilet na Hawaje" to jego szczytowe osiągnięcie. Film opowiada o parze agentek tropiących przemytników diamentów. W dodatku muszą zmagać się z poszukiwaniami groźnego węża z (jak to ładnie przetłumaczono w polskim wydaniu VHS) radioaktywnym nowotworem. W jedną z głównych ról wcielił się Ronn Moss, czyli Ridge Forrester z "Mody na sukces".

Dowiedz się więcej na temat: plaża | Dzień świra | Stąd do wieczności

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje