Johnny Depp wydawcą "Elle"

Amerykański aktor Johnny Depp, nominowany do Oscara za rolę w filmie "Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły", wystąpi w najnowszej produkcji Juliana Schnabela. Bohaterem opowieści będzie Jean-Dominique Bauby, wydawca "Elle", który z powodu wylewu krwi do mózgu doznał prawie całkowitego paraliżu. Scenariusz filmu powstanie w oparciu o jego autobiograficzną powieść "Skafander i motyl".

Julian Schnabel planował realizację filmu na podstawie "Skafandra i motyla" już od wielu miesięcy. Fascynowała go niezwykła postać Bauby'ego i jego determinacja.

Reklama

Jean-Dominique Bauby doznał wylewu w 1995 roku, w wieku 43 lat. Po tym nieszczęśliwym wypadku mógł poruszać jedynie lewą powieką, podczas gdy reszta jego ciała pozostała całkowicie sparaliżowana. Wtedy postanowił pisać pamiętnik, który opublikowano na dwa dni przed jego śmiercią.

W książce "Skafander i motyl" Bauby opisał swe życie sprzed wylewu oraz wyimaginowane podróże do miejsc, w które już nigdy nie mógł się udać. Pamiętniki dyktował posługując się specjalnym alfabetem.

"Taka rola to dla aktora prawdziwe wyzwanie. Johnny jest do niej stworzony" - powiedział Julian Schnabel, który spotkał się już z Johnnym Deppem na planie swego głośnego obrazu "Before Night Falls" ("Zanim nadejdzie noc"), za który otrzymał Grand Prix na festiwalu w Wenecji w 2000 roku.

Adaptacją powieści na potrzeby scenariusza zajmie się Ronald Harwood, nagrodzony Oscarem za fabułę "Pianisty".

Variety
Dowiedz się więcej na temat: johnny depp | motyl | skafander | jean | elle | depp

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje