Reklama

Reklama

John McTiernan nakręci "Shrapnela"

John McTiernan, reżyser "Szklanej pułapki" i "Polowania na Czerwony Październik", po wielu latach przerwy powróci na ekrany kin z nowym filmem akcji.

Scenariusz "Shrapnela", napisany w 2008 roku przez Evana Daugherty'ego, skupi się na historii dwóch weteranów wojennych, którzy polują na siebie w nieustającej, śmiertelnej grze w kotka i myszkę.

"Ledwo przeczytaliśmy scenariusz Evana, uwierzyliśmy, że to materiał na hit kina akcji. Z Johnem McTiernanem jako reżyserem powoli dopinamy finanse, niedługo ogłosimy casting" - mówi producent filmu, Anthony Rhulen.

Pytanie, jak duży wpływ na kształt filmu będzie miała zagmatwana sytuacja finansowa McTiernana. 4 października 2009 roku oskarżono go bowiem o składanie fałszywych zeznań w związku ze sprawą hollywoodzkiego detektywa, Anthony'ego Pellicano.

Reklama

McTiernan to twórca, który swoje największe sukcesy miał w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy to nakręcił "Szklaną pułapkę", "Polowanie na Czerwony Październik" czy "Trzynastego wojownika". Jego ostatni film to "Sekcja 8" z 2003 roku, w której wystąpił John Travolta.

"Shrapnel" byłby zatem pierwszą produkcją McTiernana po niemal 7 latach przerwy.

Variety

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy