Reklama

Reklama

Jennifer Lawrence w nagim szeregu

Jennifer Lawrence ujawniła, że w początkach kariery kazano jej zaprezentować się nago razem z innymi aktorkami starającymi się o rolę.

Jennifer Lawrence podczas gali Women in Hollywood

Aktorka opowiedziała o swoich doświadczeniach z przemocą seksualną w Hollywood podczas poniedziałkowej (16 października) gali Women in Hollywood zorganizowanej przez magazyn "Elle".

"Kiedy byłam młodą, początkująca aktorką, producenci kazali mi schudnąć 7 kilogramów w dwa tygodnie. W tym samym czasie producentka filmu ustawiła mnie nago w rzędzie z piątką innych, dużo chudszych ode mnie aktorek. Stałyśmy obok siebie zasłonięte jedynie taśmami w miejscach intymnych" - ujawniła Lawrence.

"Po tym poniżającym i upokarzającym występie producentka poradziła mi, abym wykorzystała swoje nagie zdjęcia jako inspirację do diety" - dodała aktorka.

Reklama

Lawrence przyznała też, że gdy wspomniała o całym zajściu kolejnemu z producentów filmu - tym razem był to mężczyzna - powiedział, że "nie ma pojęcia, dlaczego wszyscy uważają cię za grubą" oraz dodał, że uważa Lawrence za "idealną do pieprzenia".

"Pozwoliłam się traktować w ten sposób, gdyż czułam, że muszę to zrobić dla swojej kariery" - wyjaśniła gwiazda.

Podczas gali Women in Hollywood głos zabrała także Reese Witherspoon.

Gwiazda ujawniła, że w trakcie swojej kariery kilkukrotnie doświadczała seksualnej przemocy.

"Czuję prawdziwe obrzydzenie w stosunku do reżysera, który molestował mnie, gdy miałam 16 lat oraz złość na agentów i producentów, którzy sprawili, że uwierzyłam, że milczenie jest warunkiem mojego kontraktu" - przyznała aktorka dodając, że nie był to "jedyny epizod [tego typu] w mojej karierze".

Witherspoon nie podała nazwiska reżysera.

Przyznała jednak, że do zabrania głosu w tej sprawie sprowokowały ją wydarzenia ostatnich dni, kiedy po skandalu z udziałem Harveya Weinsteina o swoich gorzkich doświadczeniach z przemocą seksualną w Hollywood zaczęły opowiadać  kolejne aktorki. "Czuję się mniej osamotniona przez te ostatnie kilka dni niż przez całe zawodowe życie" - Witherspoon podkreśliła wspólnotowe znaczenie kobiecego protestu.

W poniedziałek, 16 października, aktorka Alyssa Milano zaapelowała do kobiet na Twitterze, aby dzieliły się swoimi doświadczeniami pod hashtagiem #MeToo. Jedną z gwiazd, które odpowiedziały na apel, była gwiazda "Brzyduli Betty" America Ferrera. Aktorka ujawniła, że doświadczyła molestowania seksualnego w wieku 9 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Lawrence

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje