Reklama

Reklama

James Belushi: Marihuana uratowałaby życie mojego brata

Kiedyś aktor komediowy, a dziś plantator marihuany, James Belushi, jest przekonany, że gdyby jego brat John palił "trawkę", to uniknąłby przedwczesnej śmierci z powodu przedawkowania "twardych" narkotyków. James uważa, że John uzależnił się od kokainy i heroiny, gdyż tymi używkami chciał zminimalizować dolegliwości neurologiczne, których nabawił się na skutek gry w futbol amerykański. Zdaniem Jamesa konopie mogłyby być dla niego świetnym lekarstwem.

James Belushi

James Belushi uprawia medyczną marihuanę!

W 2015 r. James Belushi, aktor znany z komediowej serii "K-9", założył plantację marihuany w Oregonie, by produkować ją do celów medycznych. Jego farma ma 38 hektarów. 67-latek na swojej rolniczej pasji zarabia podwójnie, gdyż jest też bohaterem reality show "Growing Belushi", który emituje telewizja Discovery - obecnie pokazywany jest drugi sezon.

Belushi jest entuzjastą wykorzystywania marihuany w celach leczniczych. "Pomaga w terapii przeciwko Alzheimerowi, jest dobra na bóle głowy i pleców, zespół stresu pourazowego czy drgawki" - wymienia w rozmowie z portalem Yahoo.

Reklama

Marihuana mogła pomóc bratu aktora? Nie umarłby przez narkotyki!

Gwiazdor jest przekonany, że gdyby prozdrowotne właściwości marihuany były znane 40 lat temu, jego starszy brat John Belushi, gwiazdor filmu "Blues Brothers", nie umarłby z powodu przedawkowania heroiny i kokainy.

Jak przypuszcza James, problem z narkotykami u Johna mógł być konsekwencją encefalopatii bokserskiej, która związana jest z przewlekłym urazowym uszkodzeniem mózgu. Ta choroba neurologiczna była pokłosiem tego, że w liceum John grał w futbol amerykański.

Belushi przyznaje, że to śmierć brata zainspirowała go do tego, by zająć się uprawą marihuany. Ale nie tylko on jest fanem tej używki, bo do mniej lub bardziej regularnego korzystania z jej dobroczynnych właściwości przyznaje się także Susan Sarandon, Rod Stewart czy David Letterman.

Zobacz również:

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: James Belushi | John Belushi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy