Reklama

"Jak to się robi z dziewczynami": Pierwszy klaps

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego filmu z serii OFF'ensywa Młodego Kina, komedii "Jak to się robi z dziewczynami", w reżyserii debiutującego w tej roli Przemka Angermana. Filmy z serii OFF'ensywa Młodego Kina mają być adresowane do widza w wieku od 16 do 40 lat. Jednym z celów projektu jest wypromowanie obiecujących, zdolnych filmowców: scenarzystów, reżyserów, aktorów. Innym celem - wykreowanie nowego nurtu w polskim kinie, w którym poprzez film o sprawach ważnych mają się wypowiadać ludzie młodzi.

Bohaterami filmu są dwaj przyjaciele, 18-latkowie Bogo i Rychu, postawieni przed wyborami okresu dojrzewania. Obaj mają kłopoty z kobietami. Bogo jest typem "twardziela", który - przekonany o własnej skuteczności w podrywaniu dziewczyn - nie zwraca uwagi na stosowane środki. Rychu to marzyciel, zagubiona ofiara losu; nigdy dotąd nie miał dziewczyny. Bogo postanawia mu pomóc.

Reklama

W rolach głównych w filmie występują: Radek Kaim - jako Bogo, i Krzysztof Prałat - Rychu. Grają także m.in.: Arek Jakubik, Agnieszka Dygant, Ela Komorowska, Paulina Holtz, Artur Barciś, Małgorzata Foremniak, Andrzej Grabowski i Dariusz Gnatowski.

W filmie występuje ponadto Martyna Wojciechowska, odtwarzająca postać dziennikarki telewizyjnej, która nadaje relację z miejsca zbrodni. To właśnie ona jako pierwsza stanęła w sobotę, 9 marca, przed kamerą młodego operatora Bartka Prokopowicza.

"Próbuję różnych rzeczy w życiu. Postanowiłam więc również spróbować sił jako aktorka. Bardzo dobrze się bawiłam" - powiedziała Martyna Wojciechowska.

Opiekę reżyserską będzie sprawował Waldemar Dziki, który jest także producentem filmu "Jak to się robi z dziewczynami". Zdjęcia kręcone będą w Warszawie i nad morzem. Premiera jest przewidziana na wrzesień tego roku.

Obrazy z cyklu OFF'ensywa Młodego Kina będą powstawać pod okiem Waldemara Dzikiego - począwszy od pracy nad scenariuszem poprzez wszystkie etapy realizacji. Zaplanowano, że młodzi filmowcy zrealizują kilkanaście filmów przeznaczonych do dystrybucji kinowej.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Waldemar Dziki | klaps | jak to się robi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje