Reklama

"Hobbit": Właściciel praw chce Petera Jacksona!

Do trwającego od jakiegoś czasu sporu o to, kto będzie reżyserem adaptacji "Hobbita" dołączył właściciel praw powieści J.R.R. Tolkiena - Saul Zaentz, który twierdzi, iż chce aby adaptacją zajął się Peter Jackson.

Studio New Line Cinema, które odsunęło Petera Jacksona od projektu "Hobbita" już niedługo straci prawa do adaptacji tej książki Tolkiena, bowiem umowa ta wkrótce wygasa.

Reklama

Saul Zaentz, milioner i producent filmowy ("Amadeusz", "Angielski pacjent"), który od przyszłego roku ponownie będzie właścicielem praw do prac Tolkiena, postanowił zabrać głos w problemowej sprawie i wyraził swoje poparcie dla Jacksona, który wyreżyserował już adaptację trylogii Tolkiena "Władca Pierścieni".

"Film na pewno wyreżyseruje Peter Jackson. W przyszłym roku prawa do Hobbita wracają do mojej firmy. Jestem przekonany, że Peter na razie czeka, bo jest przekonany, że z nami zawrze o wiele lepszą umowę" - powiedział Zaentz.

Cała awantura pomiędzy New Line Cinema a Peterem Jacksonem skupia się wokół tego, że studio i reżyser nie rozwiązali jeszcze sporu o podział zysków pochodzących z adaptacji "Władcy Pierścieni".

Do głosów popierających w całym sporze Jacksona dołącz również studio MGM, które ma zająć się dystrybucją "Hobbita" oraz przede wszystkim fani.

Studio New Line Cinema nie jest chętne do szybkiego rozwiązania sporu o pieniądze z Jacksonem, bowiem oznaczałoby to zapewne wypłacenie reżyserowi wielu milionów dolarów.

New Line chciało ruszyć z produkcją jak najszybciej z nowym reżyserem i ekipą, bowiem jeśli projekt nie ruszy przed terminem wygaśnięcia umowy to prawa do adaptacji przepadną i powrócą do Zaentza. Na to zaś czeka Jackson i Zaentz, który cieszy się, że będzie mógł pracować nad projektem razem z reżyserem bez ingerencji studia.

"Peter ma już serdecznie dosyć pracy z filmowymi studiami. Żeby dostać swoją część zysków z Władcy Pierścieni musiał pozwać New Line. U nas może mieć pewność, że dostanie pieniądze i będziemy go wspierać również pod względem artystycznym" - zapewnia Zaentz.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Peter Jackson | chcę | Peter | film | Hobbit | studio | właściciel | Michael Jackson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje