Reklama

"High School Musical" po chińsku

Disney w natarciu na Chiny! Wytwórnia poinformowała, że powstanie chińska wersja filmu "High School Musical" - czytamy w 'Variety".

Cztery lata po tym, jak pierwszy film serii trafił na ekrany kin, zyskując niebywałą popularność wśród nastolatków na całym świecie, amerykański gigant rozrywki ogłosił, że powstanie chińska wersja "High School Musical". Kilka tygodni wcześniej Disney ogłosił, że władze Chin zaaprobowały plany parku w Szanghaju.

Reklama

"High School Musical", początkowo planowany jako produkcja telewizyjna, wszedł na ekrany w 2006 roku - obejrzało go około 225 milionów widzów w blisko 100 krajach. Powstały dwa równie popularne sequele, w planach jest czwarta część.

Chiński remake nie będzie wierną kopią amerykańskiej produkcji. Oryginał posłużyć ma jedynie za inspirację. Film skupi się na niecodziennej parze - koszykarzu i kujonce, których zbliża do siebie... miłość do śpiewu.

W amerykańskiej wersji można usłyszeć piosenkę namawiającą nastolatków, by nie trzymali się "statusu quo", jednak filmowy bunt nie prowadzi do niczego bardziej ryzykownego, niż udział w przesłuchaniu do musicalu na koniec roku. Jak będzie wyglądała chińska wersja filmu - przekonamy się nie wcześniej, niż za dwa lata - Disney planuje najpierw produkcję czwartego filmu serii "High School Musical: East Meets West".

Reżyser chińskiego remake'u, pochodzący z Nowego Jorku Chen Shizheng, jest najlepiej znany z pracy na scenie - zrealizował klasyczną chińską operę "The Peony Pavilion" oraz operę "Monkey" z muzyką Damona Albarna. Jego pierwszy film pełnometrażowy - "Dark Matter" z Meryl Streep oraz Liu Ye w rolach głównych - opowiadał opartą na faktach skomplikowaną historię chińskiej studentki astrofizyki, przebywającej na stypendium w Stanach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje