Reklama

"Harry Potter": Stanislav Yanevski zagrał Wiktora Kruma. Dziś jest nie do poznania

Stanislav Yanevski nigdy nie marzył o zrobieniu wielkiej kariery aktorskiej. Rolę w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" dostał przypadkowo, choć pokonał setki kandydatów. Jak potoczyło się życie Bułgara po występie w jednej z najpopularniejszych filmowych serii? Dziś aktor jest nie do poznania!

Stanislav Yanevski nigdy nie marzył o zrobieniu wielkiej kariery aktorskiej. Rolę w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" dostał przypadkowo, choć pokonał setki kandydatów. Jak potoczyło się życie Bułgara po występie w jednej z najpopularniejszych filmowych serii? Dziś aktor jest nie do poznania!
Stanislav Yanevski w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" /HBO /materiały prasowe

Stanislav Yanevski to bułgarski aktor, który urodził się 16 maja 1985 roku w Sofii. Przez pięć lat mieszkał w Anglii, przeprowadził się również do Izraela. Szeroka widownia poznała Yanevskiego dzięki roli Wiktora Kruma w czwartej części "Harry'ego Pottera".

Studiował na uniwersytecie Mill Hill, gdzie uczył się także inny aktor, który wystąpił w filmach o słynnym czarodzieju - Harry Melling (zagrał postać Dudleya Dursleya). Ponoć Stanislav Yanevski nieszczególnie marzył o zostaniu aktorem, nigdy nie uczęszczał na zajęcia aktorskie.

Reklama

Stanislav Yanevski: Wiktor Krum z filmu "Harry Potter i Czara Ognia"

Stanislav Yanevski wziął udział w castingu do filmu "Harry Potter i Czara Ognia" tylko dlatego, że Fiona Weir, dyrektorka castingu, namówiła go do uczęszczania na warsztaty aktorskie. W efekcie pokonał aż 650 kandydatów i wystąpił w czwartej części popularnej serii. Miał wówczas zaledwie 19 lat i był to jego debiut na wielkim ekranie.

Yanevski wcielił się w postać Bułgara Wiktora Kruma, reprezentanta szkoły w Durmstrangu, który przybywa do Hogwartu, by wziąć udział w Turnieju Trójmagicznym. Wiktor zaprosił Hermionę (w tej roli Emma Watson) na zimowy bal. Wzdychała do niego niejedna uczennica Hogwartu i prawdopodobnie, niejedna widzka.

Niewielu fanów serii wie, że Stanislav Yanevski miał pojawić się w jeszcze jednym filmie o Harrym Potterze. Wystąpił w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I", lecz sceny z jego udziałem nie znalazły się w finalnej wersji.

Stanislav Yanevski: Co robi dziś?

Stanislav Yanevski po występie w jednej z najpopularniejszych serii filmowych nie zrobił wielkiej kariery aktorskiej. Zagrał w zaledwie kilku tytułach. Można go było oglądać m.in. w drugiej części "Hostelu", serialu "Agent pod przykryciem" czy filmie "W cieniu wroga". Po raz ostatni na ekranie pojawił się w 2021 roku w produkcji "Last Man Down".

Dziś Yanevski ma 38 lat i przeszedł wielką transformację, jeśli chodzi o wygląd. Ma dłuższe włosy, brodę, liczne tatuaże i jest w znakomitej formie. Aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe. Publikuje na Instagramie, gdzie śledzi go ponad 230 tys. obserwatorów, rozwija także kanał na YouTube. Jego pasją są podróże oraz motocykle.

Wygląda na to, że Yanevski powraca do aktorstwa. Choć minęły dwa lata, odkąd po raz ostatni widzowie mieli okazję oglądać go na ekranie, według serwisu IMDB wkrótce premierę będzie miał serial z jego udziałem, "The Devil's Right Hand", gdzie ma zagrać główną rolę. Yanevski ma pojawić się również w produkcji "The Cloaking" w reżyserii Sama Bradforda.

Czytaj więcej: QUIZ: Z której części "Harry'ego Pottera" są te kadry?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy