Reklama

Harry Potter na wojnie

Daniel Radcliffe, gwiazda serii opowiadającej o przygodach Harry'ego Pottera ("Harry Potter i kamień filozoficzny", "Harry Potter i komnata tajemnic", "Harry Potter i więzień Azkabanu"), zagra główną rolę w filmie, będącym adaptacją bestsellerowej wojennej powieści Sebastiana Faulksa, "Birdsong".

"Birdsong" to wydana w 1994 powieść, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Jej głównym bohaterem jest młody brytyjski żołnierz Stephen Wraysford, który zakochuje się w pewnej Francuzce - żonie bogatego fabrykanta.

Reklama

Sebastian Faulks od lat czekał na ekranizację swej powieści, lecz ta wciąż była przekładana.

"Produkcja tego filmu miała rozpocząć się już dawno temu. Niebawem minie dziesięć lat... Wszyscy aktorzy, którzy wcześniej byli wybierani do obsadzenia tej roli, teraz są za starzy - Ralph Fiennes, a przed nim Daniel Day Lewis. Ostatnio mówiło się o Orlando Bloomie lub Jake'u Gyllenhaalu, ale to nie oni otrzymali tę rolę" - mówi Sebastian Faulks.

"Teraz mówi się o gwiazdorze Harry'ego Pottera, bo jest w odpowiednim wieku. Ale czy Daniel Radcliffe jest dobrym aktorem?" - pyta rozżalony pisarz.

Tymczasem aktorskie popisy nastoletniego czarodzieja możemy podziwiać w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu", który od 4 czerwca wyświetlany jest na ekranach polskich kin.

WENN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje