Reklama

Gwiazdor wystąpi za darmo?

Kierownictwo publicznej włoskiej telewizji RAI ma nadzieję, że niezwykle popularny reżyser filmowy, aktor i komik Roberto Benigni wystąpi za darmo na festiwalu piosenki w San Remo. 61. edycja imprezy startuje 15 lutego.

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem dyskusji na temat ogromnie wysokich gaż dla prowadzących tę największą we Włoszech muzyczna imprezę. Konferansjerzy otrzymywali od kilkuset tysięcy do nawet 1 miliona euro za kilka wieczorów.

Reklama

W związku z masowym oburzeniem, na które nałożyły się informacje o pogarszającej się sytuacji finansowej publicznego nadawcy, stawki te obniżono. Okrojony został też festiwalowy budżet.

W tej sytuacji borykająca się z problemami telewizja RAI wyraźnie dała do zrozumienia, że może mieć już tylko nadzieję na wspaniałomyślność artystów.

Szef festiwalu, znany piosenkarz Gianni Morandi oraz dyrektor artystyczny - Gianmarco Mazzi wyznali, że ich marzeniem jest to, aby Benigni był nadzwyczajnym gościem festiwalu podczas wieczoru, dedykowanego historii Włoch z okazji przypadającej w roku przyszłym 150. rocznicy ich zjednoczenia.

Na wiadomość o tym dyrektor pierwszego programu RAI Mauro Mazza oświadczył: "Gdyby przyszedł za darmo...".

Przypomniał, że ostatnio Benigni, zdobywca Oskara za film "Życie jest piękne" i genialny interpretator "Boskiej komedii" Dantego, pojawił się gratis, w oglądanym przez kilka milionów ludzi publicystycznym talk-show w RAI 3.

"Mając niezbyt duży budżet liczymy na dobre serce artystów"- stwierdził Mazza.

Sam Roberto Benigni nie wypowiedział się jeszcze na ten swej ewentualnej obecności w San Remo.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Roberto Benigni | aktor | San | gwiazdor | darmo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje