Reklama

"Gwiazdor": Kłopoty ze zwiastunem

Kilkanaście kin w Polsce zdecydowało się na przesunięcie projekcji zwiastuna do filmu "Gwiazdor" na późniejsze, wieczorne godziny seansów. Informację tę przekazała INTERIA.PL firma SPI International Polska, producent i dystrybutor filmu Sylwestra Latkowskiego. Reżyser jest tym faktem oburzony.

Jak twierdzą przedstawiciele kin, przesunięcie projekcji zwiastuna spowodowane jest protestami kierowanymi przez widzów bezpośrednio do kierownictwa kin. Ich zdaniem, zarówno oni sami, jak i widzowie, są poruszeni zbyt mocną wymową niektórych fragmentów zwiastuna, w których pada wiele wulgarnych słów.

Reklama

"To sensacja na skalę historii kinematografii w Polsce. Żaden jeszcze zwiastun do polskiego filmu nie spotkał się z takimi obostrzeniami" - oświadczył Sylwester Latkowski.

Zdaniem reżysera filmu, zachowanie kin jest podyktowane nie tyle ostrością niektórych użytych w zwiastunie sformułowań, co faktem, iż kina spodziewały się po "Gwiazdorze" innego filmu.

Kontrowersyjny dokument wchodzi na ekrany w całym kraju 27 września i - jak pokazują reakcje kin - należy się spodziewać rosnącej fali dyskusji wśród kilkumilionowej rzeszy fanów zespołu "Ich Troje" na temat zestawienia postaci Michała Wiśniewiskiego, gwiazdy pop-kultury w Polsce, z brutalnie szczerym przekazem filmu Sylwestra Latkowskiego.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sylwester Latkowski | Kłopot | zwiastuny | film | przesunięcie | kłopoty | gwiazdor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje