Reklama

Grochola nie wstydzi się miłości

Katarzyna Grochola, która debiutuje w kinie scenariuszem opartego na swojej książce filmu "Ja wam pokażę!", przyznaje, że jest jedną z niewielu pisarek w Polsce, która się nie wstydzi miłości. Taką sama postawę wobec życia prezentuje tez jej bohaterka - Judyta, w którą w filmie w reżyserii Denisa Delicia wcieli się Grażyna Wolszczak. Premierę obrazu zaplanowano na 10 lutego.

Pisarka, która ostatnio wydała wspólnie z rodzinnym terapeutą Andrzejem Wiśniewskim książkę "Zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie", przyznaje, że dla wielu Polaków staje się autorytetem w sprawach damsko-męskich.

Reklama

"Na wieczorach autorskich podchodzą ludzie i pytają: Czy mogę z Panią porozmawiać po spotkaniu?. I pojawia się kolejka ułożona w równej mierze z mężczyzn, jak i kobiet. Mężczyźni podchodzą niechętnie. Ale: Ponieważ żona, dziewczyna, która mnie rzuciła, czytała pani książki, to niech teraz pani radzi." - mówi Grochola dziennikarzowi "Gali".

Również bohaterka jej powieści - Judyta - trudni się poradnictwem uczuciowym. Ale - jak zastrzega Grochola - udzielanie porad to odpowiedzialne zajęcie.

"Pożartować jest bardzo fajnie i miło. Ale przychodzi czas, kiedy przestajemy żartować. Bardzo często kobiety mnie pytają. czy odeszłabym od męża, gdyby mi zrobił to i to. Ja nie wiem, czybym odeszła od tego jej męża, ja mogę być tylko odpowiedzialna za to, czybym odeszła od jakiegoś swojego męża" - powiedziała Grochola, która w filmie "Ja wam pokażę!" pojawi się w epizodycznej rólce.

Pisarka zdradziła także, że pracuje obecnie nad czwartą powieścią o przygodach Judyty. Po "Nigdy w życiu", "Sercu na temblaku" i "Ja wam pokażę" - Grochola ma już najważniejsze elementy czwartej części.

"Tytuł jest, koniec jest" - mówi Grochola i wykrzykuje: "A nie mówiłam!".

W "Ja wam pokażę!", obok Grażyny Wolszczak, wystąpią: Paweł Deląg (Adam), Cezary Pazura (Eksio), Maria Niklińska (Tosia) oraz Marta Lipińska (mama), Krzysztof Kowalewski (ojciec) i Hanka Bielicka (ciocia Hania).

Odwiedź oficjalną stronę filmu.

Gala

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pisarka | Nie | Grochola

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje