Reklama

Goło i wesoło

W najbliższy weekend na ekranach polskich kin królować będą komedie. Jeśli więc kogoś przygnębiają panujące upały, warto wybrać się do klimatyzowanej sali, by świetnie bawić się w towarzystwie: nagiej klaty Channinga Tatuma, mierzącego się z apokalipsą Steve'a Carella czy też uzbrojonego w sztućce Jeana Reno.

Kino francuskie co jakiś czas oferuje nam produkcje pełne specyficznego humoru znad Sekwany. Po sukcesie "Nietykalnych", nadszedł czas na "Facetów od kuchni" (recenzja / galeria). Bohaterem filmu Daniela Cohena jest Alexandre Lagarde (Jean Reno), mistrz patelni, który cierpi na brak kulinarnej weny. Tymczasem nowy właściciel restauracji zamierza zastąpić dotychczasowe menu znacznie tańszym odpowiednikiem. Na szczęście na drodze szefa kuchni pojawia się Jacky Bonnot (Michaël Youn), człowiek, który potrafi ugotować wszystko i narozrabiać nie gorzej od Magdy Gessler.

Reklama


Jeśli filmowe rewolucje Cohena nie zaspokoją podniebienia wyrafinowanego widza, może on powrócić do sprawdzonego już przepisu. Daniel Sánchez Arévalo, reżyser "GranatowegoPrawieCzarnego" i "Grubasów", proponuje tym razem komedię "Kuzyni" (galeria). Film opowiada o mężczyźnie, który nie może otrząsnąć się z szoku, po tym jak narzeczona porzuciła go kilka dni przed planowanym ślubem. Tak samo jak on wzburzeni są jego dwaj kuzyni - zarazem drużbowie. Razem upijają się mszalnym winem, a potem wpadają na genialny pomysł, żeby odnaleźć pierwszą miłość niedoszłego pana młodego w miasteczku, gdzie jako dzieci spędzali wakacje.


A skoro mowa o nieudanych ślubach, scenarzysta "Zgonu na pogrzebie" powraca w filmie "Kochanie, poznaj moich kumpli" (recenzja / galeria). Co prawda wszystko zapowiada się niewinnie, bo zaproszeniem na ślub i wesele, ale kończy totalną katastrofą, z owcą w sypialni i przyszłą teściową na haju. Faceci leczący kaca w Vegas to nic przy tym, co zgotują kumplowi jego dwaj najlepsi przyjaciele w roli drużbów. Powiedzenie, że przed ślubem trzeba się wyszumieć po tym filmie, nabierze kompletnie nowego znaczenia...


Fani (a raczej fanki!) nieco "ostrzejszych" komedii mogą z kolei wybrać się na najnowszy film Stevena Soderbergha "Magic Mike" (recenzja / galeria). Produkcja opowiada o młodych mężczyznach, którzy zarabiają... rozbierając się przed damską publicznością. Co ciekawe, obraz oparty jest na wspomnieniach Channinga Tatuma, który w początkach kariery dorabiał jako tancerz erotyczny. Zresztą aktor gra w filmie jedną z głównych ról, a obok jego walorów zobaczyć w nim można także gołe torsy i nagie pośladki m.in.: Matthew McConaughey'a oraz Alexa Pettyfera, którego twarz nie pozostawia wątpliwości, że dołączy wkrótce do grona najbardziej wielbionych gwiazd w Hollywood.


Tatum pojawia się również w kolejnej premierze tego weekendu, "21 Jump Street" (recenzja / galeria) w reżyserii Phil Lorda i Chris Millera. Film będący komedią o młodych policjantach, którzy mają za zadanie wykryć siatkę dealerów narkotyków w liceum, jest sequelem serialu z lat 90., który otworzył drzwi do kariery samemu Johnny'emu Deppowi. Obok Tatuma w głównej roli oglądać w nim można najbardziej utalentowany "nerda" amerykańskiej komedii Jonah Hilla ("Supersamiec", "Facet do dziecka").


Ostatnią z komedii, które debiutują w piątek na polskich ekranach jest "Przyjaciel do końca świata" (recenzja / galeria). Film Lorene Scafarii z udziałem gwiazd - Keiry Knightley i Steve'a Carella - opowiada co ciekawe o... końcu świata. Dodge (Carell) ma podwójnego pecha: nie dość, że świat stoi w obliczu zagłady, to na dodatek właśnie teraz opuszcza go żona. Kiedy wydaje się, że nic nie ma już sensu, mieszkająca obok Penny (Knightley) przynosi mu list, który trafił do niej przez pomyłkę. Napisała go licealna sympatia Dodge'a, która chce go zobaczyć przed śmiercią. Sąsiadka oferuje mu podwiezienie i wspólnie ruszają w być może ostatnią, ale grzechu wartą podróż życia.


Spis premier wieńczy dramat Adriana Sitaru, jednego z twórców nowej fali kina rumuńskiego. "Dobre chęci" (galeria) przedstawiają historię neurotyka Alexa, którego życie wymyka się spod kontroli, po tym jak jego matka trafia do szpitala. Próbując odnaleźć się w nowej sytuacji, mężczyzna powoli popada w paranoję. I gdy jego matka z każdą chwilą czuje się lepiej, on popełnia coraz to nowe błędy, u których podstaw leżą... jak najlepsze chęci.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wesoły | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje