Reklama

Głodówka Susan Sarandon i Seana Penna

Aktorzy Susan Sarandon ("Elizabethtown", "Zatańcz ze mną") i Saen Penn ("21 gramów", "Tłumaczka") zainaugurowali w poniedziałek, 3 lipca, akcję prowadzenia rotacyjnej głodówki w proteście przeciwko amerykańskiemu zaangażowaniu militarnemu w Iraku. Jedną z organizatorek akcji jest pacyfistka Cindy Sheehan, której syn zginął w Iraku.

Mimo że większość Amerykanów przygotowuje bogate menu na świąteczne posiłki przy okazji 4. lipca - Dnia Niepodległości, przeciwnicy wojny mają zamiar spożyć w przeddzień święta ostatni przed głodówką posiłek. Chcą to zrobić przed Białym Domem.

Reklama

Cindy Sheehan, której syn zginął w Iraku, i która protestuje od dawna przeciwko wojnie, przypomniała że pacyfiści zrobili już dużo, lecz, że trzeba zrobić jeszcze więcej.

Głodówka ma być rotacyjna. Ogółem 2.700 osób zobowiązało się do powstrzymania się od jedzenia co najmniej przez 24 godziny.

Opublikowany w piątek sondaż, o którym wspomina AFP nie podając liczby uczestników ankiety, pokazał, że jedynie 33 proc. Amerykanów akceptuje prowadzenie wojny w Iraku.

Susan Sarandon (wspólnie z mężem Timem Robbinsem) oraz Sean Penn to jedni z najbardziej zaangażowanych społecznie amerykańskich aktorów. Razem wystąpili w filmie Robbinsa "Przed egzekucją" ("Dead Man Walking"), który był głosem przeciwko karze śmierci.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Susan Sarandon | Sean Penn | zginął | cindy | głodówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje