Reklama

Reklama

Glinka: Najlepsza z kochanek?

Pięć kobiet i jeden mężczyzna. Tak w jednym zdaniu można opisać najnowszą komedię Piotra Wereśniaka "Och Karol 2". W jedną z kochanek tytułowego bohatera wciela się Katarzyna Glinka.

PAP Life: - Co to za postać? Skrzywdzona przez amanta?

Katarzyna Glinka: - Absolutnie nie jestem skrzywdzona. W całej tej historii jestem w najlepszej sytuacji, ponieważ to właśnie do mnie Karol odchodzi od wszystkich swoich kochanek. Nie jestem również porzuconą, ponieważ to ja go wydaję przed całym gronem.

Czy życie kobiet może stać się aż tak skomplikowane, że są w stanie zrobić wszystko dla jednego mężczyzny?

- Myślę, że tak. Niezależnie od czasów, od emancypacji, mam wrażenie, że sytuacje damsko-męskie są najważniejsze i że miłość determinuje nasze życie. To, co się przydarzyło Karolowi i dziewczynom wielu ludziom jest bliskie. Myślę, że niejedna osoba przyjdzie do kina i przypomni sobie swoje przeżycia.

Reklama

Czy to jest jedna z ciekawszych ról w pani karierze?

- Nie wiem. W tej chwili pracuję nad filmem, w którym gram główną rolę, mam bardzo trudne zadanie do wykonania i myślę, że raczej ta rola będzie bardziej ciekawa i ważna dla mnie. Tutaj na pewno miałam bardzo ciekawe doświadczenie i wspaniałą pracę z genialnymi aktorami. Mogłam się spotkać w pracy z Piotrem Adamczykiem, który jest fenomenalnym aktorem. I głównie tak to postrzegam.

Tak więc gra w lekkim filmie jest relaksem dla aktora?

- Nie. To jest właśnie pułapka. Jest wrażenie, że jak się gra lekki film, to jest to łatwe i oczywiste. Wcale tak nie jest. Wszystko trzeba wypunktować i bardzo starannie zrobić. To, że jest lekko, to wcale nie znaczy, że aktor nie wsadza w to dużo zaangażowania i siły.

Jak można zachęcić widzów do "Och Karola 2"?

- Myślę, że na ten film nie trzeba zachęcać. Gra tam plejada fantastycznych aktorów, moich wspaniałych koleżanek i genialny Piotr Adamczyk, który, moim zdaniem, fantastycznie poradził sobie z tą dość trudną rolą. Jednocześnie jest to przyjemny, lekki film o ludzkich losach i historiach miłosnych.

Z Katarzyną Glinką rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Glinka | "Och | katarzyna | Och | Karol | glinki | film | Karol 2" | kochanek | glinka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy