Reklama

Gdynia 2004: Szczegóły

Tegoroczny XXIX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 13-18 września. Na czele jury konkursu głównego zasiądzie Jerzy Stuhr ("Pogoda na jutro"). Szefem jurorów oceniających produkcje niezależne będzie Łukasz Barczyk ("Patrzę na ciebie Marysiu"). W obu konkursach zostanie pokazanych łącznie 40 nowych filmów.

W konkursie gdyńska publiczność obejrzy m.in. nowy filmy Juliusza Machulskiego "Vinci", najnowszą produkcję Małgorzaty Szumowskiej "Ono", głośną komedię romantyczną "Nigdy w życiu" oraz opowieść "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauzego o życiu słynnego polskiego malarza-prymitywisty.

Reklama

W składzie jury konkursu głównego znaleźli się: Jerzy Stuhr (przewodniczący), Sławomira Łozińska, Agnieszka Różycka, Dariusz Gajewski, Sławomir Idziak, Andrzej Korzyński i Andrzej Płocki.

W pracach jury polskiego kina niezależnego wezmą udział: Łukasz Barczyk (przewodniczący), Anna Jadowska, Michał Chaciński, Abel Korzeniowski i Piotr Reisch.

Konkurs główny:

"Atrakcyjny pozna panią" (96'), reżyseria: Marek Rębacz
"Cudownie ocalony" (91'), reżyseria: Andrzej Zaorski
"Cud w Krakowie" (94'), reżyseria: Diana Groo
"Długi weekend" (72'), reżyseria: Robert Gliński
"Do potomnego" (52'), reżyseria: Antoni Krauze
"Królowa chmur" (60'), reżyseria: Radosław Piwowarski
"Ławeczka" (87'), reżyseria: Maciej Żak
"Magiczna Gwiazda" (60'), reżyseria: Wiesław Zięba
"Mój Nikifor" (100'), reżyseria: Krzysztof Krauze
"Nigdy w życiu" (102'), reżyseria: Ryszard Zatorski
"Ogród rozkoszy ziemskich" (103'), reżyseria: Lech Majewski
"Ono" (101'), reżyseria: Małgorzata Szumowska
"Pręgi" (91'), reżyseria: Magdalena Piekorz
"SPAM" (95'), reżyseria: Radosław Hendel
"Tajemnica kwiatu paproci" (70'), reżyseria: Tadeusz Wilkosz
"TuliPany" (92'), reżyseria: Jacek Borcuch
"Trzeci" (95'), reżyseria: Jan Hryniak
"Vinci" (110'), reżyseria: Juliusz Machulski
"W dół kolorowym wzgórzem" (114'), reżyseria: Przemysław Wojcieszek
"Wesele" (109'), reżyseria: Wojciech Smarzowski

Konkurs kina niezależnego:

"City" (33'), reżyseria: Maciej Odoliński
"Dzień, w którym umrę" (51'), reżyseria: Grzegorz Lipiec
"Katatonia" (67'), reżyseria: Jacek Nagłowski
"Krew z nosa" (90'), reżyseria: Dominik Matwiejczyk
"Łódź płynie dalej" (35'), reżyseria: Kordian Piwowarski
"Mało upalne lato" (80'), reżyseria: Ryszard Nyczka
"Nasza ulica" (35'), reżyseria: Łukasz Palkowski
"Niedosyt" (30'), reżyseria: Daniel Strehlau
"Niedziela" (97'), reżyseria: Jakub Czekaj
"O czym są moje oczy" (101'), reżyseria: Piotr Matwiejczyk
"Osiemnaście" (76'), reżyseria: Przemek Młyńczyk
"Pan Bruno" (96'), reżyseria: Marcin Dulemba, Mateusz Bobek
"Park tysiąca westchnień" (68'), reżyseria: Ryszard Nyczka
"Po północy" (37'), reżyseria: Maciej Plamowski
"Roomservice" (32'), reżyseria: Emil Graffman
"Są takie świeżuteńkie dziewczynki" (28'), reżyseria: Dorota Lamparska
"Serce gór" (73'), reżyseria: Rafał M. Lipka
"Strefa zmierzchu" (42'), reżyseria: Franciszek Dzida
"Szaleńcy" (83'), reżyseria: Paweł Wendorff
"Tylko jedna noc" (33'), reżyseria: Dariusz Błaszczyk.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jury | Łukasz | Gdynia | film | reżyseria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje