Reklama

Gatunkowy galimatias w kinie

Polska komedia, amerykański film taneczny, hiszpański horror i irański thriller - kinowe propozycje bieżącego tygodnia zaskakują nie tylko gatunkowym zróżnicowaniem, lecz także produkcyjną wielonarodowością.

"Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz" to historia małżeństwa w średnim wieku, Ani (Dominika Ostałowska) i Piotra (Zbigniew Zamachowski), którym do pełnego szczęścia brakuje tylko dziecka.

Reklama

Anna ma trudności z zajściem w ciążę ze swoim mężem. Zaczyna więc szukać kandydata na dawcę plemników. Panowie proszeni o tę wyjątkową przysługę mają szczególne powody, by ulec prośbie. Wśród mężczyzn tych są Marian (Cezary Kosiński) - żołnierz, który ma wkrótce wyjechać na misję do Afganistanu, oraz gej o imieniu Robert (Tomasz Karolak).

W obrazie zobaczymy również Michała Koterskiego: - Wraz z Miśkiem Koterskim gramy gejów, ale w sposób nienachalny. Nie starałem się nawet grać homoseksualistę; udawałem po prostu miłość do Miśka, jakby był kobietą. Powstała więc taka para "na poważnie". Pracując nad filmem, przyjęliśmy zasadę, żeby grać to jak najbardziej serio. Może właśnie przez to jest tak śmiesznie? - zastanawia się Tomasz Karolak.

Reżyser filmu - Adam Dobrzycki - "Projektem dziecko..." debiutuje w pełnometrażowej fabule. Wcześniej zasłynął jako scenarzysta - był autorem ostatniej komedii Juliusza Machulskiego "Kołysanka".

"Step Up 3"

W piątek na polskich ekranach zadebiutuje trzecia część popularnej serii "Step Up". Tym razem fani będą mogli zobaczyć taneczne popisy w 3D.

Reżyser filmu Jon M. Chu odkrył w technologii trójwymiarowej nowe, dające nieskończoną ilość możliwości, medium. "W musicalach starego typu, konstrukcja filmu miesza się i przesuwa między aktorami. Tutaj ten szkielet-rama stanowi osobną jakość. Widzowie nie tylko oglądają tańczących, ale uczestniczą w tym, co się dzieje. Dochodzi do jakiegoś połączenia, to jest jak duet tancerzy i publiczności" - mówi twórca "Step Up 3"

Film opowiada o tancerzu Luke'u, który mieszka w starym magazynie w Nowym Jorku, gdzie spotykają się ludzie, którzy kochają taniec. Kiedy zbliżają się międzynarodowe mistrzostwa, Luke wyrusza na ulicę, by znaleźć nowe talenty, które wesprą jego grupę. Kiedy chłopak poznaje Natalie nadchodzi czas miłości i... walki.

Układy taneczne przygotowywał legendarny twórca choreografii dla m.in. Missy Elliott czy Kanye'a Westa. Przebojowa ścieżka dźwiękowa filmu zawiera hity takich wykonawców jak: Sean Paul, Flo Rida, Trey Songz, Estelle, B.o.B. i wielu innych.

Przeczytaj recenzję filmu "Step Up 3 3D" na stronach INTERIA.PL

"Paintball"

Hiszpański horror "Paintball", reklamowany jako "najbrutalniejsza potyczka paintballowa w historii kina", to nowe dzieło twórców serii "[Rec]".

Grupa poszukiwaczy mocnych wrażeń spotyka się w leśnej głuszy na partii paintballa. Nieoczekiwanie, niegroźna zabawa w wojnę zamienia się w krwawą grę o przetrwanie. Zawodnicy trafiają na celownik tajemniczego snajpera wyposażonego w ostrą amunicję. W nowej, brutalnej odsłonie gry nie ma żadnych reguł. Liczy się tylko przeżycie.

W mocnym i rozgrywającym się w zawrotnym tempie thrillerze debiutującego na dużym ekranie uznanego twórcy reklam Daniela Benmayora, miłośnicy kina akcji odnajdą nawiązania do klasyków gatunku: "Nieuchwytnego celu", "Battle Royale", "Hostelu" i "Predatora".

- Koncepcja filmu była prosta i klimatyczna: pokazać terror w świetle dnia. Paintball jest realistyczny w sposobie narracji i koncepcji wizualnej, stopniowo ewoluując do momentu, gdy eksploduje okrucieństwem; okrucieństwem, które wynika z bycia ściganym przez kogoś bez skrupułów, kogoś traktującego innego człowieka jako cel. Polowanie na ludzi w nieznanej i tajemniczej scenerii; ten element odgrywa kluczową rolę w budowaniu napięcia - tłumaczy reżyser "Paintballa".

Przeczytaj recenzję filmu "Paintball" na stronach INTERIA.PL

Zobacz zwiastun filmu "Paintball":

"Myśliwy"

Irański film "Myśliwy" będzie zaskoczeniem dla każdego, kto kinematografię tego kraju kojarzy z niespiesznymi narracjami Abbasa Kiarostamiego, Jafara Panahiego czy Mohsena Makhmalbafa.Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film Rafiego Pittsa opowiada o Alim, który uciekając przed stresującym życiem w Teheranie, oddaje się ulubionemu hobby -polowaniu.

Życie Alego przybiera dramatyczny obrót, kiedy jego żona Sara przypadkowo ginie w strzelaninie między policją a demonstrantami. Po frustrujących doświadczeniach na komisariacie główny bohater "Myśliwego" rozpoczyna własne śledztwo, i w akcie zemsty zabija policjantów na stołecznej autostradzie. Ścigany przez policję ucieka do podmiejskiego lasu. Z myśliwego staje się celem polowania, nie składa jednak broni...

Rafi Pitts w doskonały sposób traktuje temat zacierania się granic pomiędzy sprawiedliwością a samosądem i zemstą. Jednocześnie udaje mu się z niebywałą precyzją uchwycić przygniatającą atmosferę współczesnej metropolii, która kreuje opresyjne i brutalne zachowania. "Myśliwy" jest pełnym napięcia studium zbrodni, psychologicznym kryminałem obrazującym historię człowieka, który raz sprowokowany nie cofnie się przed niczym.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: thriller | horrory | Hiszpania | Nie | \ Film | myśliwy | dziecko | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje