Reklama

Frodo po ciemnej stronie mocy?

Peter Jackson, twórca filmu "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia", ujawnił niedawno nowe szczegóły dotyczące ekranizacji kolejnych części trylogii Tolkiena. W wywiadzie dla magazynu Cinescape reżyser powiedział, że wraz z rozwojem historii, Frodo ulega coraz większemu wpływowi pierścienia i może dla niektórych przestać być ulubionym bohaterem.

"Wiem, że zaniepokoję fanów tym stwierdzeniem, ale Frodo niebezpiecznie zbliży się do ciemnej strony mocy. Wraz z tym, jak podróż Froda rozwija się, pierścień zaczyna mieć na niego coraz większy wpływ" - powiedział reżyser.

Reklama

"W całej trylogii możemy zaobserwować interesującą dynamikę. Podczas gdy w pierwszej części Frodo odgrywa jedynie rolę zwykłego uczestnika wyprawy, w Dwóch wieżach pierścień zaczyna coraz bardziej nim manipulować. Z kolei w części trzeciej pierścień staje się już dla Froda ogromnym ciężarem. Nasz bohater zaczyna się coraz dziwniej zachowywać. Myślę, że dlatego sympatia widzów przeniesie się na towarzysza jego podróży, Sama" - stwierdził Jackson.

Reżyser dodał, że pierścień przysporzy Frodowi tak dużo problemów, a jego przygody staną się tak zawiłe, że w części drugiej całą historię zobaczymy oczami Sama.

"To będzie niesamowite uczucie - obejrzeć te trzy filmy razem. Z każdą częścią akcja staje się coraz bardziej intrygująca. Dla tych, którzy przeczytali książkę, być może nie będzie to duży szok, ale dla tych, którzy nie mieli okazji się z nią zapoznać, może okazać się to sporym zaskoczeniem" - wyznał twórca.

"Wydaje mi się, że to, co jest ważne w całej trylogii Tolkiena, i co chcieliśmy przenieść do filmu, to fakt, że staje się on coraz bardziej tajemniczy i penetruje niezwykle interesujące zakamarki ludzkiej duszy" - powiedział na koniec Peter Jackson.

Światowa premiera filmu Władca pierścieni: Dwie wieże" odbędzie się 18 grudnia tego roku. Polscy widzowie obejrzą produkcję 31 stycznia 2003 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael Jackson | Peter Jackson | Władca pierścieni | Peter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje