Reklama

Reklama

Filmowy prezent na Dzień Dziecka

W poniedziałek, 17 maja, w warszawskim Empiku Junior do przeczytania książki oraz do obejrzenia filmu "Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga" zachęcali Anna Dereszowska, Zbigniew Suszyński oraz... smok Hektor we własnej osobie.

Film, który do kin trafi zaraz przed Dniem Dziecka, 28 maja, jest ekranizacją książki popularnego autora opowieści dla dzieci posługującego się pseudonimem Knister. Na świecie sprzedały się one w przeszło dziesięciu milionach egzemplarzy!

W Polsce najnowszy tom Knistera opublikowało wydawnictwo Pascal.

Anna Dereszowska, która w polskiej wersji językowej filmu użycza swego głosu matce głównej bohaterki, nie kryła, że jest pod urokiem przygód Lili, jej brata Leona i łakomego smoka Hektora.

- Moja córeczka na razie jest zbyt mała, byśmy mogły chodzić do kina - wyznała aktorka - ale za rok, dwa, na pewno przeczytam jej 'Czarodziejkę Lili' i obejrzymy razem film. To historia o niezwykle pozytywnym przesłaniu, pozbawiona przemocy i agresji, której nie brakuje we współczesnych filmach adresowanych do dzieci.

Reklama

Zbigniew Suszyński, który podkłada głos smoka Hektora, potwierdzał słowa swej koleżanki: - To wyjątkowo urocza opowieść! Bardzo często pracuję w dubbingu, ale z takimi postaciami jak Hektor spotykam się nadzwyczaj rzadko. Mały smok jest przesympatycznym stworem! W polskiej wersji językowej ma nawet jeszcze więcej wdzięku, niż w wersji oryginalnej, ze względu na przyjemną dla ucha melodię języka polskiego.

Zielony smok Hektor nic nie mówił, ale zamiatał podłogę swym długim ogonem, machał do gości i chętnie pozował fotografom. Ponieważ jednak jest wielkim łasuchem, szybko zrobił się głodny i swoim zwyczajem udał się na poszukiwanie jakiejś smakowitej przekąski!

Zobacz zwiastun filmu w reżyserii Stefana Ruzowitzky'ego:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy