Reklama

Filmowe "Crazy Taxi"

"Crazy Taxi", jedna z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się gier na konsolę Sega, zostanie przeniesiona na ekran. Fabularną wersję opowieści wyreżyseruje Richard Donner. Twórca tak popularnych obrazów, jak "Omen", "Superman", "Maverick", "Teoria spisku", "Zabójcza broń", będzie również współproducentem obrazu.

Gra "Crazy Taxi" pojawiła się na rynku w ubiegłym roku, a dwie jej wersje zostały sprzedane w sumie w ponad milionowym nakładzie.

Fabuła gry jest prosta - wirtualne taksówki używając wszelkich sposobów, mają dowieźć swych klientów do miejsca przeznaczenia, oczywiście tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Zyskują więc na czasie jeżdżąc po chodnikach, w tunelach metra, czy po... dachach!

Richard Donner zapowiada, iż efekty w filmowej wersji "Crazy Taxi" będą zapierać dech w piersiach. Reżyser zamierza między innymi w karkołomnych scenach szaleńczych jazd ustawiać kamerę tak, by widzowie mieli wrażenie, iż znajdują się na przednim lub tylnym siedzeniu rozpędzonego pojazdu.

Reklama

Donner uważa, że sukces filmu "Lara Croft: Tomb Raider" może pomóc w promocji jego filmu, nie zamierza jednak bazować tylko na okresowej modzie na ekranizacje komputerowych gier.

"Mamy dobry scenariusz i jesteśmy gotowi, by rozpocząć prace nad Crazy Taxi. Zrobimy ten film dobrze, nie spiesząc się. Moda na dobre filmy nie mija" - mówi Richard Donner.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące budżetu przedsięwzięcia, czy ewentualnej obsady.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Richard Donner | taxi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy