Reklama

Reklama

Festiwal "Kino Tańca" w Łodzi

Projekcje filmowe, warsztaty operatorskie i taneczne, wykłady i seminaria znajdują się w programie III Festiwalu "Kino Tańca", który w piątek, 4 listopada, rozpoczął się w Łódzkim Domu Kultury. To jedyna w Polsce impreza pokazująca najnowsze zjawiska taneczno-filmowe.

Festiwal otworzył wieczorem spektakl Teatru Bretoncaffe "Slam.out" w reż. Sławomira Krawczyńskiego.

"Kino tańca wychodzi z założenia, że film i taniec mają wspólny mianownik - czyli ruch. Tutaj tancerz jest głównym przedmiotem zainteresowania kamery. Często filmy te są pozbawione dialogów, a fabuła wyrażana jest poprzez gest i taniec" - powiedziała współorganizatorka imprezy, Monika Kicuła z ŁDK.

W tym roku po raz pierwszy na Festiwalu odbędzie się konkurs polskich krótkometrażowych filmów tańca. Do udziału w nim zakwalifikowano prawie 30 obrazów.

Reklama

W programie Festiwalu znalazły się warsztaty z zakresu filmowania tańca i ruchu oraz montażu, które poprowadzą absolwenci łódzkiej Filmówki - Michał Tywoniuk i Tymon Wiskirski oraz warsztaty tańca współczesnego. Seminarium na temat "Kino Tańca na świecie" poprowadzi dyrektor festiwalu Dance on Camera w Nowym Jorku Deidre Towers z Dance Films Association.

Festiwal to także przegląd światowego dorobku Kina Tańca. Pokazane zostaną reportaże, dokumenty, animacje, teledyski oraz filmy fabularne m.in. "The Company" Roberta Altmana.

Organizatorami festiwalu, który zakończy się w niedzielę, 6 listopada, są Fundacja Kino Tańca i ŁDK.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tańce | warsztaty | kino | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje