Reklama

Festiwal Filmu Polskiego w Wilnie

Przegląd filmów Tomasza Bagińskiego pt. "Perły polskiej animacji" zainaugurował w czwartek w Wilnie X Tydzień Filmu Polskiego, którego organizatorem jest Instytut Polski w litewskiej stolicy.

W ciągu tygodnia w dwóch wileńskich kinach zostanie zaprezentowanych 13 filmów. Jak zaznacza dyrektor Instytutu, Małgorzata Kasner, "są to filmy najnowsze lub z jakichś powodów ważne albo ciekawe dla widza litewskiego".

Reklama

W Wilnie zostaną wyświetlone m.in.: prezentowana na tegorocznym festiwalu w Gdyni "Mistyfikacja" Jacka Koprowicza, "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka, "Rewers" Borysa Lankosza i polski kandydat do Oscara "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha.

W programie przeglądu jest też retrospektywa filmów Agnieszki Holland.

W ciągu dziesięciu lat Tydzień Filmu Polskiego stał się na Litwie ważnym wydarzeniem kulturalnym, często określanym jako festiwal. Litewscy krytycy podkreślają, że popularność polskiego kina w tym kraju rośnie, a impreza jest doskonałą okazją do zapoznania się nie tylko z najnowszymi osiągnięciami, ale też z dorobkiem polskiej sztuki filmowej.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wilno | \ Film | film polski | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje