Reklama

Reklama

Eric Bana zagra Hulka!

Jak podał magazyn Variety, australijski aktor Eric Bana zgodził się zagrać tytułową rolę w filmie "Hulk", opartym na motywach popularnego komiksu i serii filmów animowanych. Aktor podpisał umowę, w której wyraził zgodę nie tylko na udział w tym obrazie, ale także w dwóch sequelach, których realizację już teraz zaplanowano. Film wyreżyseruje Ang Lee, twórca nagrodzonego Oscarem filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Hollywoodzkie studio Universal chce rozpocząć produkcję w marcu 2002 roku.

Film będzie adaptacją słynnego komiksu "The Hulk", wydanego przez firmę Marvel, potentata na rynku komiksów i gadżetów filmowych. Bohaterem opowieści science-fiction jest naukowiec Bruce Banner, który w wyniku eksperymentu, zamienia się w groźnego, zielonoskórego potwora o nadzwyczajnej mocy - Hulka.

Ang Lee wybrał australijskiego aktora do roli doktora Bruce'a Bannera i jego alter ego - Hulka, bo jak twierdzi, Bana ma wyjątkowe predyspozycje do wcielenia się w dwie tak sprzeczne psychologicznie postaci.

Avi Arad, jeden z szefów firmy Marvel, o przygotowywanej realizacji powiedział: "Powstała już telewizyjna wersja przygód Hulka, ale ona nie potrafiła oddać psychologicznej głębi tej postaci. Nie pokazała, jaki naprawdę jest bohater. Jeśli ktoś czytał wcześniej komiks o Hulku wie, że doktor Bruce Banner miał okropne dzieciństwo - jego ojciec był potwornym człowiekiem. Film Anga Lee to będzie głębokie psychologiczne kino".

Reklama

Ang Lee już od dłuższego czasu przygotowywał się do realizacji filmowej wersji tego słynnego komiksu. Obecnie reżyser pracuje nad aspektami technologicznymi, m.in. komputerowymi efektami specjalnymi, które zostaną wykorzystane w filmie.

Twórcą scenariusza filmu "Hulk" jest David Hayter, autor głośnego obrazu "X-Men". Historia będzie jeszcze dopracowywana przez Jamesa Schamusa, wieloletniego współpracownika Anga Lee.

Według magazynu Hollywood Reporter produkcja filmu rozpocznie się wiosną 2002 roku. "Hulk" ma trafić na ekrany kin dokładnie rok później.

Variety
Dowiedz się więcej na temat: Eric Bana | zagranie | aktor | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL