Reklama

Doda w charakterze dowcipu

"Jeśli uda mi się zaproponować jej występ na zasadzie tzw. special guest star, co jest dość często przyjętą formą występu w różnych filmach na całym świecie, to wydaje mi się, że będzie to dowcipem, na który mogę sobie pozwolić. I pani Doda też" - o ewentualnej roli Dody w filmie "Serce na dłoni" powiedział Krzysztof Zanussi.

Kilka tygodni temu gruchnęło: "Doda zagra u Zanussiego!". Chodzi o nowy film twórcy "Persona non grata" - czarną komedię "Serce na dłoni".

Reklama

Reżyser, który nigdy nie zapuszczał się na terytorium kultury popularnej, wyjaśnił "Gazecie Wyborczej" motywy swej decyzji:

"Ta pani zyskała ogromne zainteresowanie opinii publicznej. I to jest jej osobisty sukces. Nie rozumiem tylko środków, jakimi pani Doda go osiągnęła" - powiedział Zanussi, dodając że "jeszcze nie jest pewien" czy Doda rzeczywiście zagra w "Sercu na dłoni".

Reżyser filmu nie ukrywa, że nie zna repertuaru piosenkarki: "Nie interesuję się szczególnie muzyką rozrywkową". Decyzja o jej ewentualnym występie ma więc pozaartystyczne przesłanki.

"Dla filmu zainteresowanie wszelkiego rodzaju jest konieczne" - kurtuazyjnie powiedział Zanussi.

Główne role w "Sercu na dłoni" zagrają ukraiński aktor Bohdan Stupka oraz Marek Kudełko.. W obrazie zobaczymy jednak plejadę gwiazd: Stanisławę Celińską, Ninę Andrycz, Agnieszkę Dygant, Martę Żmudę-Trzebiatowską, Szymona Bobrowskiego, Borysa Szyca, Macieja Zakościelnego i Pawła Okraskę.

"Serce na dłoni" to historia dwóch mężczyzn Stefana (Marek Kudełko) i Konstantego (Bohdan Stupka), których losy splatają się w szpitalu. Stefan, młody człowiek, stracił ochotę do życia i chce umrzeć. Konstanty jest multimilionerem, który poszukuje serca do przeszczepu. Jeżeli Konstantemu uda się nakłonić Stefana do samobójstwa, to uratuje on w ten sposób swoje życie. Scenariusz napisał Zanussi na podstawie tekstu Andrzeja Mularczyka.

Film trafi do kin jesienią 2008 roku.

Gazeta Wyborcza

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Zanussi | Doda | wkręt | dodaj | serce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje