Reklama

Demme specjalnie dla Jodie Foster

Wytwórnia Paramount Pictures i producent Scott Rudin zatrudnili Richarda Price'a ("Kolor pieniędzy", "Shaft"), by napisał scenariusz filmu, w którym w głównej roli wystąpi Jodie Foster. Na fotelu reżysera projektu ma zasiąść Jonathan Demme, z którym aktorka spotkała się już na planie obsypanego pięcioma Oscarami obrazu "Milczenie owiec".

Jonathan Demme ma ściśle współpracować z producentem i scenarzystą nad stworzeniem opowieści przeznaczonej specjalnie dla Jodie Foster.

Reklama

Projekt na razie nie ma tytułu, a źródła zbliżone do realizatorów donoszą, iż film ma być dreszczowcem, którego akcja rozgrywać się będzie w środowisku wielkomiejskim.

Richard Price ukończył niedawno prace nad swą najnowszą powieścią, "Samaritan", która ma się ukazać na rynku jeszcze w tym roku. Prawa do filmowej adaptacji książki także należą do wytwórnii Paramount Pictures i producenta Scotta Rudina.

Scenarzysta i producent pracowali już wspólnie. Scott Rudin prowadził casting do filmowej adaptacji powieści "Włóczęgi" autorstwa Richarda Price'a. Potem, już jako producent, zrealizował filmy "Okup" i "Shaft", do których Richard Price napisał scenariusze.

Jonathan Demme jest obecnie na wakacjach. Odpoczywa po zakończeniu prac nad filmem "The Truth About Charlie", remakiem klasycznej komedii sensacyjnej "Szarada" z 1963 roku, wyreżyserowanej przez Stanley'a Donena.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jodie Foster | Jonathan Demme | Scott Rudin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje