Reklama

Daniel Olbrychski: Cały czas boksuję

Trwają zdjęcia do nowego serialu "Dwie strony medalu". Akcja filmu rozgrywa się w klubie sportowym Gamrat, który jest centrum życia 20 tysięcznego Szczelina, miasteczka gdzieś na zachodzie Polski. Jedną z postaci - mistrza boksu - gra Daniel Olbrychski ("Pan Tadeusz", "Zemsta"). "Cieszę się z tej roli, bo przyjaźnie się z wieloma wybitnymi sportowcami, mam wielu przyjaciół bokserów i cały czas amatorsko boksuję" - zdradził gwiazdor.

"Gdy reżyser zaproponował mi tę rolę, to pomyślałem, że miło tu będzie pracować i spędzać czas" - dodał aktor.

Reklama

"Tu", czyli w warszawskim klubie "Hutnik" , który pełni rolę szczelińskiego Gamrata.

Serialowy klub przeżywa jednak poważny kryzys finansowy po tym, jak jedyny zakład produkcyjny w mieście, trafia w prywatne ręce. Okazuje się jednak, że jego nowy właściciel (w tej roli znany z "Kryminalnych" Tomasz Karolak) jest wychowankiem miejscowego domu dziecka i ratuje klub przed całkowitą ruiną.

Biznesmen prowadzi jednak nie do końca jasne interesy, a jego piękna żona (Monika Jarosińska) zaczyna romansować z trenerem drużyny piłkarzy. Jakby tego było mało, wielkie pieniądze, które nagle pojawiają się w klubie, rodzą nowe, wielkie problemy na styku świata polityki i biznesu...

Na planie spotkaliśmy też znaną z roli w Janiny w "M jak miłość" oraz kreacji matki w "Placu Zbawiciela" Ewę Wencel.

Aktorka tym razem wciela się w rolę... trenera szermierki.

"To zupełnie inna rola niż ta, do których ostatnio przyzwyczaiłam widzów. Moja bohaterka jest wysportowana, zdecydowana, odważna i dzielna" - powiedziała Wencel.

Aktorka przyznała się nam, że przed zdjęciami trochę ćwiczyła szermierkę, ale w życiu prywatnym nie poświęca sportowi zbyt wiele czasu.

Co z tego wszystkiego wyniknie, widzowie przekonają się już w styczniu 2007 roku, kiedy serial pojawi się na antenie telewizyjnej Jedynki.

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Daniel Olbrychski | 'Pan Tadeusz' | "Pan Tadeusz" | serial | cały | Daniel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje