Reklama

Damy Brytyjskiego Imperium

Dwie wielkie legendy kina - Elizabeth Taylor i Julie Andrews - otrzymały w środę z rąk angielskiej królowej Elżbiety, tytuły szlacheckie Dam Imperium Brytyjskiego. Obie gwiazdy otrzymały specjalne dyplomy honorowe oraz drogocenne ordery-brosze. Aktorki stworzyły na wielkim ekranie wiele niezapomnianych kreacji i na trwałe wpisały się do historii światowego kina.

Elizabeth Taylor, która ostatnio nie czuje się najlepiej, została przywieziona na uroczysty bankiet do Pałacu Buckingham na wózku inwalidzkim, ale postanowiła odebrać zaszczytny tytuł z rąk Królowej, stojąc o własnych siłach. Aktorka najbardziej żałowała, że nie ma przy niej męża Richarda Burtona, któremu zawdzięcza w swym życiu najwięcej. "Byłam w pałacu Buckingham z Richardem przed laty, kiedy on otrzymywał swój tytuł" - wspominała ze wzruszeniem gwiazda.

Reklama

Julie Andrews uznała swój tytuł za największe wyróżnienie, jakie kiedykolwiek otrzymała w życiu. "Nie myślałam, że otrzymam tą nagrodę, choć od lat mieszkam w USA, ale zawsze czułam się Brytyjką" - wyznała aktorka.

Obie Damy urodziły się w latach 30. w Wielkiej Brytanii, ale ich kariery od lat związane były z Hollywood. Do najbardziej znanych ról Elizabeth Taylor należą: "Kleopatra", "Kotka na rozgrzanym blaszanym dachu" i "Kto się boi Wirginii Woolf".

Julie Andrews znana nam jest przede wszystkim z filmów: "Dźwięki muzyki" i "Mary Poppins".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Taylor | Wielka Brytania | Dana | danie | elizabeth taylor | Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje