Reklama

Reklama

Czym ekscytował się filmowy świat?

Oto filmowe premiery i aktorskie kreacje, którymi ekscytował się świat w mijającym roku.

Większość filmów powstaje w Hollywood, ale to nie jedyne miejsce, gdzie zawiera się transakcje. Przypomnijmy sobie, co działo się na festiwalach filmowych w 2009 roku, bo to tam właśnie wytwórnie i gwiazdy promowały swoje wspólne dokonania.

Co roku w środku zimy sławy zjeżdżają do Utah, na stworzony przez Roberta Redforda festiwal filmowy Sundance, którego tematem jest kino niezależne. W mijającym roku hitem imprezy był poruszający obraz "Precious", z Mariah Carey.

"Materiał jest tak wspaniały, że czuję się zaszczycona udziałem w tym projekcie" - wyznała piosenkarka.

Reklama

Sundance to chłód i luz, ale za to Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs to upał i przepych. W tym roku statuetkę Desert Palm Achievement Award odebrała Anne Hathaway.

"Zatrzymałam samochód, zobaczyłam te wszystkie światła, ludzi, flesze - i pomyślałam tylko: O Boże, to naprawdę impreza z rozmachem" - przyznała Hathaway.

Od ponad 60 lat filmowy świat zjeżdża na festiwal w Cannes na francuskiej Riwierze. W tym roku ozdobą czerwonego dywanu byli Angelina Jolie i Brad Pitt, honorowi goście premierowego pokazu "Bękartów wojny".

Festiwal filmowy w Wenecji to kolejna impreza z wieloletnią tradycją, na którą gwiazdy przybywają, by błyszczeć. W 2009 roku nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Colin Firth za rolę w "A Single Man".

"Wenecja jest dla mnie miejscem wyjątkowym, między innymi z powodu moich związków z tym krajem" - powiedział Colin Firth.

Wenecja była również miejscem, w którym George Clooney zaprezentował światu swoją nową miłość, Elisabettę Canalis.

Z kolei na Festiwalu Filmowym w Londynie pokazano dwie nowe komedie z udziałem aktora - "The Men Who Stare At Goats" i "Fantastyczny Pan Lis".

"Przez te wszystkie lata zobaczyliśmy tu już trochę filmów. To cudowne miejsce i wspaniały festiwal" - stwierdził Clooney.

W Los Angeles, podczas AFI Film Festival, pokazywano między innymi obraz "Wszyscy mają się dobrze", w którym u boku Kate Beckinsale zagrała jej 10-letnia córeczka.

"Powiedziałam jej, żeby nie patrzyła do kamery i uważała, jak chodzi" - opowiada Beckinsale.

I wreszcie docieramy do Nowojorskiego Festiwalu Filmowego, który przyciągnął takie gwiazdy, jak Penelope Cruz. Aktorka opowiadała o swoim filmie "Przerwane objęcia" i tłumaczyła, dlaczego uwielbia pracować z Pedro Almodovarem.

"On pisze niesamowite role dla kobiet. Bardzo dobrze zna kobiety" - wyznała Cruz.

Zobaczcie, czym ekscytował się filmowy świat w 2009 roku:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje