Reklama

Reklama

Czego Burt Reynolds żałował najbardziej? Prawda wyszła na jaw dopiero teraz!

Prawie 50 lat po słynnej nagiej sesji Burta Reynoldsa dla magazynu „Cosmopolitan” jego biograf przyznał, że aktor uważał decyzję o udziale w tym projekcie za największy błąd, jaki popełnił w życiu. Sesja ta co prawda przysporzyła mu sławy, ale sprawiła także, że stał się obiektem kpin ze strony członków Akademii Filmowej i stracił szansę na Oscara.

Burt Reynolds, Madeline Kahn (1984)

Zdjęcie nagiego Burta Reynoldsa z papierosem w ustach, leżącego na niedźwiedziej skórze, ozdabiało rozkładówkę miesięcznika "Cosmopolitan" w kwietniu 1972 roku. Numer ten rozszedł się w rekordowym nakładzie 1,5 mln egzemplarzy. Co więcej, wizerunek nagiego Reynoldsa pojawił się później na koszulkach, bieliźnie i różnych gadżetach.

Po czasie aktor bardzo żałował, że odsłonił w sesji aż tak wiele. "Powiedział, że to był największy błąd, jaki popełnił w życiu" - wyznał w niedawnym wywiadzie dla magazynu "Closer Weekly" jego biograf, John Winokur, który pomógł gwiazdorowi napisać książkę "But enough about me".

ReklamaReakcja na sesję Burta Reynoldsa

Jak wyjaśnił Winokur, frustracja Reynolda wzięła się stąd, że przez sesję środowisko filmowe zlekceważyło jego ambitną rolę w dramacie "Uwolnienie". Jest to opowieść o tym, jak niewinny spływ kajakowy zamienia się w walkę o przetrwanie. Aktor uważał, że jego kreacja mogłaby pretendować do Oscara, ale członkowie Akademii przyczepili mu łatkę niepoważnego aktora. Musiało minąć 25 lat, nim Reynolds dostał swoją pierwszą nominację do Oscara, za kreację reżysera i producenta filmów porno w dramacie "Boogie nights".

"Chciał mieć wszystko - i sławę, i szacunek. Ale tylko sława przyszła do niego" - podsumował przyjaciel Reynoldsa.

Aktor zmarł w 2018 roku na zawał serca. Miał 82 lata.

Czytaj także: Tata Hugh Jackmana zmarł w australijski dzień ojca
Czytaj także: "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Dawid Ogrodnik: Najmro jest człowiekiem wolności

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Burt Reynolds | naga sesja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje