Reklama

Reklama

Córka Bruce'a Willisa tłumaczy się

23-letnia córka Bruce'a Willisa i Demi Moore - Scout wyjaśniła, dlaczego wybrała się w stroju topless na spacer po ulicach Nowego Jorku.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Scout Willis zamieściła na swoim profilu w serwisie Instagram zdjęcie bluzy z nadrukiem nagiej kobiety.

Niestety, było ono niezgodne z zasadami publikowania zdjęć w tym serwisie i zostało usunięte.

Córce aktorskiej pary bardzo się to nie spodobało, więc postanowiła zaprotestować.

Wybrała się na spacer ulicami Nowego Jorku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że była półnaga!

Zrobiła sobie oczywiście zdjęcia w tym "stroju", które potem wrzuciła na Twittera Jedno z tych zdjęć podpisała "Legalne w Nowym Jorku, ale nie na Instagramie". Dodała również tag "#FreeTheNipple".

Reklama

Scout Willis przyłączyła się tym samym do walki o możliwość pokazywania kobiecych sutków na zdjęciach m.in. w portalach społecznościowych.

Kilka dni po zdarzeniu dziewczyna zamieściła wpis na portalu XOJane.co.uk, w którym wyjaśniła motywy swej akcji.

"Rozumiem, że ludzie nie chcą traktować mnie poważnie. Skreślają mnie jako rozkapryszoną, uprzywilejowaną, niedouczoną białą dziewczynę. Tak, jestem biała i pochodzę z dobrze sytuowanej rodziny. Nie wybrałam sobie takiego życia, daje mi ono jednak pewną platformę [protestu]" - napisała Willis.

"Przespacerowałam się po Nowym Jorku topless i udokumentowałam to na Twitterze, zwracając uwagę na fakt, że to, co jest legalne w Nowym Jorku, nie jest legalne na Instagramie. To, o co się spieram, to prawo kobiet do wyboru sposobu reprezentacji swojego ciała. Żadna kobieta nie powinna wstydzić się swojego ciała" - napisała córka Demi Moore.

"Nigdy nie twierdziłam, że wierzę iż moje akcje mogą rozwiązać [podobne] problemy. Prowokują jednak do koniecznej rozmowy na tematy gender" - Scout Willis ujawniła się jako feministyczna aktywistka.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

WENN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje