Reklama

Reklama

Co gra w duszy "Amerykanina"?

5 listopada w naszych kinach pojawi się "Amerykanin" - najnowszy film George'a Clooneya, w reżyserii Antona Corbijna ("Control"). Autorem muzyki do filmu jest Herbert Grönemeyer, urodzony w Getyndze muzyk, piosenkarz i aktor.

Spod jego ręki wyszły m.in. hymny - igrzysk olimpijskich w Atenach (2004), oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech (2006). Grönemeyer ma na koncie także muzykę i rolę Roberta Schumanna - u boku Nastassji Kinski - w filmie "Symfonia Wiosenna" (1983). Wystąpił także w "Okręcie" Wolfganga Petersena.

Z Antonem Corbijnem spotkał się już na planie debiutanckiego filmu reżysera "Control", w którym zagrał epizod lekarza. Tym razem jednak zajął się wyłącznie muzyką, w "Amerykaninie" wyjątkowo ważną - musiała bowiem współgrać nie tylko z surowym pięknem krajobrazu włoskiej Abruzji, ale także ze stanem ducha głównego bohatera, tajemniczego samotnika Jacka, który postanawia zmienić swoje życie - znaleźć miłość i odkupienie.

Reklama

Warto także wspomnieć, że na ścieżce dźwiękowej "Amerykanina" wykorzystano fragment soundtracku z "Dawno temu na Dzikim Zachodzie" Sergio Leone, autorstwa Ennio Morricone, zatytułowany "Timmy".

- "Amerykanin" nie jest westernem - tłumaczył reżyser - ale jego struktura fabularna jest bardzo zbliżona do tradycji tego gatunku. "Amerykanin" jest więc nie tylko wielce oryginalnym projektem, który czerpie z historii kina, ale także dziełem ludzi, którzy łączą wiele różnych talentów. Reżyser to wybitny fotograf, który sprawdził się w kinie, główną rolę gra gwiazdor Hollywood, który produkuje znakomite filmy, a muzykę napisał uzdolniony aktorsko kompozytor, będący najlepiej sprzedającym się artystą w dziejach niemieckiej fonografii.

Film opowiada o wybitnym fachowcu, wykonującym broń dla zamachowców, który ścigany przez wszystkie służby specjalne świata, postanawia wycofać się z "zawodu" i decyduje, że następne zlecenie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku w górach Abruzji, gdzie prowadzi spokojne życie z dala od ciągłego zagrożenia. Zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem (Paolo Bonacelli) i nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka, Clarą (Violante Placido). Tymczasem zbliża się termin realizacji zlecenia. Wychodząc z ukrycia, niebezpiecznie kusi los....

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amerykanin | granie | grań | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL